معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان افزود: برای افزایش مهارت‌های اشتغال‌زایی مددجویان، سه هزار و ۷۹۴ نفر از مجریان طرح اشتغال‌زایی در گیلان طی شش‌ماهه نخست سال جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رایگان بهره‌مند شده‌اند.

رضا دوست با اشاره به اینکه بخش عمده توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت بر اساس ایجاد اشتغال برای آن‌ها انجام می‌شود، افزود: غالب طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان در زمینه های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنایع‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات است.

وی با بیان اینکه در شش‌ماهه نخست سال جاری ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان به اجرا درآمده است، ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها جمعاً ۱۶ میلیارد و ۹۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هزینه شده که ۵ میلیارد و ۱۰۲ میلیون تومان از منابع کمیته امداد و مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۸۴ میلیون و ۹۰۰ تومان هم از منابع بانکی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان تعامل با کارفرمایان را یکی از روش‌های اشتغال‌زایی برای خانوارهای تحت حمایت برشمرد و گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۰۳ نفر از مددجویان گیلانی به مراکز کاریابی معرفی و ۲۲ نفر از آن‌ها مشغول به کارشده‌اند.

رضا دوست یادآور شد: سال گذشته ۸۵۴ نفر از مددجویان گیلانی از آموزش‌های مهارت‌آموزی، هزار و ۶۵۲ نفر آموزش پایدارسازی و توسعه، ۱۹۳ نفر حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی و ۲۹ نفر هم در قالب کاریابی بهره‌مند شدند.