کـد خبـر : 8232
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۱۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان:

فقدان مهارت‌های گفت‌و‌گو یکی از دلایل وقوع آسیب‌های اجتماعی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: فقدان مهارت‌های گفت‌و‌گو یکی از دلایل وقوع آسیب‌های اجتماعی است

فقدان مهارت‌های گفت‌و‌گو یکی از دلایل وقوع آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش خبرگزاری ایونا، سید بیوک موسوی ظهر امروز در جلسه پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار کرد: استان زنجان از نظر امنیتی از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به شایعات اخیر مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه استان زنجان از نظر همسرآزاری در کشور رتبه نخست را دارد، گفت: این موضوع صحت ندارد و صرفا شایعه مجازی است، هرچند از نظر ما وقوع یک مورد همسرآزاری در استان نیز آزار دهنده است و نباید چنین اتفاقی رخ دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تأکید بر بررسی ریشه‌ای حوادث و آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: باید دلایل رخداد خودکشی و یا سایر آسیب‌های اجتماعی به صورت جدی بررسی شود و باید ببینیم چرا شخص به جایی رسیده است که دست به چنین کاری زده است.

موسوی با اشاره به اینکه صرف ربط دادن مشکل خودکشی‌ها به نهنگ آبی پاک کردن صورت مسئله است، گفت: باید ریشه موضوعات در جامعه بررسی شود.

وی فقدان مهارت‌های گفت‌و‌گو را یکی از دلایل وقوع آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و افزود: این امر بسیار مهم است و باید توجه ویژه‌ای به آن شود، چرا که اغلب ما گفت‌و‌گو را از کودکی بلد نیستم و مهارت‌های این حوزه را یاد نگرفته‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه امروزه مردم بسیار زودرنج شده و صبوری لازم را ندارند، گفت: متاسفانه امروز افراد با اندک اختلافی قهر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین موضوعات در سالم‌سازی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی توانایی گفت‌و‌گو و حرف زدن است، گفت: باید متوجه این موضوع باشیم که گفت‌و‌گو مناظره و مجادله و بحث نیست و داد و ستد اخلاقی همسطح است.

موسوی با اشاره به اینکه فضای مجازی موجب غافل شدن ما از خانواده‌هایمان شده است، گفت: گفت‌و‌گو داشتن ذهنی باز و گشودن دیدگاه نسبت به دیگران و توانایی صبر در شنیدن است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تأکید بر توجه بیشتر به مدارس و دانشگاه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: فضیلت‌های اخلاقی باید به دانشگاه‌ها برود و جنبه‌های معنوی در آنجا زیاد شود.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات