کـد خبـر : 8216
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۵۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

فرماندار شهرستان کنگان استان بوشهر:

مهارت‌آموزی جوانان از ضروریات حوزه اشتغال است

فرماندار کنگان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای که به همراه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان انجام گرفت با اشاره به بحث اشتغال به‌عنوان یکی از معضلات اجتماعی در کشور، گفت: یکی از راهکارهایی که می‌تواند به بحثی اشتغال کمک کند مهارت‌آموزی است.

مهارت‌آموزی جوانان از ضروریات حوزه اشتغال است

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالنبی یوسفی با تأکید بر اینکه جوانان نباید به دنبال استخدام دولتی باشند، گفت: آموزش مهارت‌های کارآفرینی به جوانان یکی از ضروریات در جهت اشتغال آنان است.

وی ادامه داد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی انتظار یافتن شغل دارند ولی مهارت لازم را ندارند تا جذب بازار کار شوند.

یوسفی اظهار کرد: صاحبان واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی به دنبال نیروی کار آماده و به‌کارگیری افراد دارای سابقه کار یا مسلط بر کار و حرفه موردنظر می‌باشند و تنها داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک برای جذب کار کافی نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان گفت: این امر مستلزم این است که دانشجویان در دوران دانشگاه و حین تحصیل مهارت‌های آموزشی و تخصصی لازم را توسط طرح‌های کارآموزی فرابگیرند و یا از طریق مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش ببینند.

یوسفی ادامه داد: استخدام در بخش دولتی با توجه به شرایط دولت تقریباً امکان‌پذیر نیست و جوانان نباید به دنبال استخدام دولتی باشند، بلکه باید علاوه بر افزایش مهارت‌های فنی و تخصصی خود نحوه کارآفرینی را نیز آموزش ببینند.

وی اظهار کرد: زمان کارهای پشت میزی و دفتری به سر آمده و امروز دیگر با راحت‌طلبی نمی‌توان درآمد داشت و باید راهکارهای کسب درآمد و استفاده از تکنولوژی و علم روز به جوانان آموزش داده شود.

فرماندار شهرستان کنگان با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی گفت: نحوه کسب‌وکار در فضای مجازی به جوانان آموزش داده شود تا بتوانند از ظرفیت به وجود آمده بهره‌مند شوند.

وی بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی تأکید کرد و افزود: تقویت بخش خصوصی، ارتباط با بخش غیردولتی و زمینه‌سازی برای حضور بخش خصوصی باید سیاست کلی ما باشد.

یوسفی اضافه کرد: باید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به بطن نقاط محروم برده شود و تناسب با وضعیت روستاها مهارت‌آموزی شود تا بدین‌وسیله از مهاجرت نیز جلوگیری شود.

انتهای پیام/
منبع: سازمان فنی و حرفه ای

نـظـرات