کـد خبـر : 8207
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۴۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی:

جوانان ما در کنار تحصیلات دانشگاهی از مهارت لازم برخوردار نیستند / با فوق لیسانس و دکتری برخی کار خاصی بلد نیستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه جوانان ما در کنار تحصیلات دانشگاهی از مهارت لازم برخوردار نیستند و با فوق لیسانس و دکتری برخی کار خاصی بلد نیستند، گفت: سیستم آموزشی هم متناسب با نیازهای کشور نیروی متخصص تربیت نمی‌کند ولی در شرایط فعلی سازمان فنی و حرفه‌ای هم امکانات فراوانی دارند که باید برای مهارت‌آموزی فارغ التحصیلان استفاده کنیم.

جوانان ما در کنار تحصیلات دانشگاهی از مهارت لازم برخوردار نیستند / با فوق لیسانس و دکتری برخی کار خاصی بلد نیستند

به گزارش خبرگزاری ایونا، رحیم شهرتی‌فر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان‌شرقی، با اشاره به بالا بودن جمعیت جوان در استان اظهار کرد: وجود جمعیت جوان فرصت بی‌بدیلی است که می‌تواند استان را به سمت توسعه همه جانبه سوق دهد.

وی افزود: این نیروی انسانی جوان و متعهد فرصت بزرگی در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است ولی متاسفانه چالش‌های زیادی داریم که سهم بالای جوانان در مقابله با مخاطرات و عرصه‌های افتخار آفرینی و… از نقاط مثبتی است که باید مدیران از این نقاط مثبت بهره‌گیری کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با تقدیر از کسب رتبه اول کشوری ساماندهی امور جوانان استان و کسب رتبه دوم ارزیابی ادارت کل ورزش توسط اداره کل ورزش و جوانان تاکید کرد: باید از توسعه کمّی به سمت توسعه کیفی حرکت کنیم، آسیب‌ها، مخاطرات و چالش‌ها را شناسایی کرده و با برنامه‌ریزی برای برون رفت از آن بیاندیشیم.

وی چالش‌های حوزه جوانان را «بیکاری»، «ازدواج» و «طلاق» عنوان کرد و گفت: باید روش‌های مناسب برای رفع این چالش‌ها برنامه‌ریزی شود و سهم مشارکت خود جوانان را در رفع مشکلات افزایش دهیم.

شهرتی‌فر خواستار ارتباط بین بخشی کارگروه‌های تخصصی شد و گفت: کارگروه اشتغال و آسیب‌های اجتماعی از جمله کارگروه‌هایی است که بیشتر به حوزه جوانان ارتباط دارد و باید در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه جوانان ما در کنار تحصیلات دانشگاهی از مهارت لازم برخوردار نیستند و با فوق لیسانس و دکتری برخی کار خاصی بلد نیستند، افزود: سیستم آموزشی هم متناسب با نیازهای کشور نیروی متخصص تربیت نمی‌کند ولی در شرایط فعلی سازمان فنی و حرفه‌ای هم امکانات فراوانی دارند که باید برای مهارت‌آموزی فارغ التحصیلان استفاده کنیم.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی، علاقمندی جوانان به مهاجرت را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: مهاجرت در جوانان اگر با برنامه و تحت نظارت و کنترل باشد، خوب است ولی مهاجرت بی حساب و کتاب و بدون مطالعه آسیب زاست که باید در جلسات بعدی ستاد در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید جوانان را با کارآفرینان برتر آشنا کنیم و با معرفی این الگوها از نا امیدی به وجود آمده جلوگیری کنیم، اضافه کرد: جوانان را به تشکیل تعاونی سوق دهیم  و از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید استفاده کنیم همچنین  سایر بانک‌ها نیز باید پای کار بیایند.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات