کـد خبـر : 8201
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۳۷ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مطرح کرد

ارتقای کیفیت مشاغل در گروی افزایش مهارت/ تمرکز جدی نظام و کشور بر ایجاد اشتغال است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه ارتقای کیفیت مشاغل در گروی افزایش مهارت است، گفت: تمرکز جدی نظام و کشور بر ایجاد اشتغال است.

ارتقای کیفیت مشاغل در گروی افزایش مهارت/ تمرکز جدی نظام و کشور بر ایجاد اشتغال است

به گزارش خبرگزاری ایونا، سلیمان پاک‌سرشت ظهر امروز در اجلاس بازدید از مجموعه فنی حرفه‌ای ۹ دی، گفت: در نظر داشتم به‌ عنوان یک ناظر در این مرکز حضور پیدا کنم.

وی افزود: در این مراکز می‌توانیم با نسل تلاش‌گر و دغدغه‌مند مواجه شویم که با چنین نیروهایی می‌توانیم شاهد تحقق اهداف سازمان فنی حرفه‌ای باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه لازم است فرهنگ مهارت‌آموزی در سطح جامعه ارتقا پیدا کند، بیان کرد: موظف هستیم ضعف درون سازمان را بررسی کرده و مشکلات مربوطه را رفع کنیم.

این مسؤول با اشاره به آغاز بازدید عمومی از مراکز فنی حرفه‌ای، تصریح کرد: با افزایش بازدیدها می‌توانیم فرهنگ موجود در جامعه را ارتقا دهیم و شرایطی را به وجود آوریم که از این حوزه استقبال بیشتری شود.

پاک‌سرشت در ادامه به تربیت مربیان مورد نیاز اشاره کرد و یادآور شد: تمرکز جدی نظام و کشور بر ایجاد اقتصاد است که باید در این زمینه همگام دولت و نظام شویم.

وی در ادامه به میزان بالای منابع مالی تخصیص‌یافته به طرح‌های اشتغال‌زایی اشاره و تبیین کرد: بخش بالایی از این منابع به ایجاد شغل منجر نمی‌شود و ایجاد مهارت باعث رسیدن به این مهم می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به پیچیدگی‌های کارآفرینی متذکر شد: باید این مهارت‌ها آموزش داده شوند.

پاک‌سرشت با تأکید بر شناسایی چرخه مهارت توضیح داد: این چرخه موجب می‌شود مشاغل کافی مورد مطالعه و آموزش قرار گیرد و شاغلین دارای مهارت باشند.

این مسؤول با تأکید بر آموزش‌های مربوط به حوزه اشتغال یادآور شد: طبق مصوبات، کمیته‌ای به‌ منظور آموزش اشتغال‌های روستایی تشکیل خواهد شد و از این‌ پس در کنار تسهیلات موجود، بخش آموزش مهارت هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای در پایان تصریح کرد: ارتقای کیفیت مشاغل در گروی افزایش مهارت‌هایی است که مورد آموزش قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات