کـد خبـر : 8195
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۲۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

شورای مهارت و اشتغال شهرستان رودسر بخواند؛

آیا برنامه ای برای تربیت کارگر ماهر در صنعت نفت و پتروشیمی رودسر دارید؟

با توجه به آنکه در سال های اخیر صنایع نفت و پتروشیمی در شهرستان رودسر راه اندازی می شود، کارگر ماهر این صنایع تربیت نشده اند.

آیا برنامه ای برای تربیت کارگر ماهر در صنعت نفت و پتروشیمی رودسر دارید؟

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از رودسریها ، محمدعلی نجفی استاندار سابق گیلان اردیبهشت از ساخت پتروشیمی در شهرستان رودسر خبر داد و به اهمیت بحث پتروشیمی در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد:  با توجه به این‌که این پروژه موقعیت اشتغالزایی خوبی دارد طی بازدیدی که با حضور وزیر نفت دولت در ماه‌های اخیر داشتیم، در تلاشیم اجرای آن را نهایی کنیم.

 

اما راه اندازی یک صنعت نیازمند وجود نیرو و کارگر ماهر است ولی متاسفانه رشته هایی که در سطوح مختلفی علمی و دانشگاهی در منطقه تدریس می گردد بجای نیروی ماهر و کاردان ، افرادی با تحصیلات آکادمیک تقدیم جامعه می کند.

 

بر همین دلیل به سراغ هادی یوسفی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان رودسر، یکی از مراکزی که در آموزش کارگر ماهر می تواند نقش آفرین باشد رفتیم.

 

وی با بیان اینکه  در حال حاضر بیش از ۷۰ آموزشگاه بخش خصوصی و آزاد در ۴ بخش رودسر ، کلاچای، چابکسر و رحیم آباد فعالیت می کنند، اظهار داشت: برای تربیت نیروی ماهر بومی و کارورزیده در صنعت نفت و پتروشیمی لازم است تا رشته های مرتبط با این صنایع مانند جوشکاری ابزار دقیق ، جوشکاری گاز ،دوره های تاسیسات حرارتی و … در مرکز آموزش فنی و حرفه ای رودسر راه اندازی شود تا بتواند کمک شایانی برای اشتغال جوانان منطقه فراهم کند.

 

حال باید پرسید آیا شورای مهارت و اشتغال شهرستان رودسر با توجه به آنکه خبر از راه اندازی صنعت نفت و پتروشیمی در این شهرستان دارد، برنامه ای جهت ایجاد رشته های مرتبط با این صنایع و تربیت کارگر ماهر اندیشیده است؟

انتهای پیام/
منبع: دانا

نـظـرات