کـد خبـر : 8145
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۲۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

خالی بودن ۴۰ درصد صندلی‌های دانشگاه علمی‌کاربردی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد از وجود ۱۱۹۷ صندلی خالی در این دانشگاه خبر داد.

خالی بودن ۴۰ درصد صندلی‌های دانشگاه علمی‌کاربردی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر عباس ظریفی اظهار کرد: بر اساس دفترچه انتخاب رشته امسال، مراکز علمی-کاربردی استان ۳۰۲۰ نفر ظرفیت پذیرش دانشجو را داشتند.

وی افزود: پس از اعلام نتایج در مهلت مقرر برای ثبت‌نام ۱۸۲۳ دانشجو نام‌نویسی کردند و پیش‌بینی می‌شود با در نظر گرفتن تکمیل ظرفیت این آمار افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با این تعداد ثبت‌نامی حدود ۶۰ درصد ظرفیت مراکز علمی-کاربردی استان تکمیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد از ظرفیت مراکز علمی‌کاربری استان خالی باقی مانده است.

ظریفی با بیان اینکه ۹۰ رشته تحصیلی در سطح استان داریم، تصریح کرد: از این تعداد ۵۲ رشته در مقطع کاردانی و ۳۸ رشته در مقطع کارشناسی است.

وی ادامه داد: از مجموع رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی استان طی مهرماه امسال در ۳۵ رشته کاردانی و کارشناسی برای اولین بار پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در مجموع تا قبل از پذیرش مهرماه ۵۶۰۰ دانشجو در مراکز این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند که با پذیرش مهرماه این تعداد دانشجو به ۷۴۰۰ دانشجو خواهد رسید.

ظریفی گفت: ۳۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را بانوان و ۷۰ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: این دانشجویان در سه حوزه مدیریت و خدمات اجتماعی با ۵۴ درصد، صنعت با ۴۲ درصد و فرهنگ و هنر با ۴ درصد تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این دانشگاه با ۱۱ مرکز فعالیت دارد که از این تعداد ۶ مرکز دولتی و ۵ مرکز خصوصی است که یکی از مراکز خصوصی در جوار صنعت قرار دارد.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات