کـد خبـر : 8081
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۹:۴۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

دبیر انجمن علمی دانشجویی گرافیک مرکز فرهنگ و هنر اراک در گفتگوی اختصاصی با ایونا؛

آینده فارغ التحصیلان این دانشگاه خیلی روشن و چشمگیر خواهد بود

قدیری می گوید: به نظر من آینده ای که در انتظار فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی هست، به دلیل جریانات مثبتی مثل ورکشاپ ها، نمایشگاه ها، کارگاه های تخصصی و … که هر روزه در حوزه رشته تحصیلی شان اتفاق می افتد، میتواند خیلی روشن و چشمگیر باشد.

آینده فارغ التحصیلان این دانشگاه خیلی روشن و چشمگیر خواهد بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایونا، با زهرا قدیری، دانشجوی کارشناسی رشته گرافیک و دبیر انجمن علمی دانشجویی گرافیک مرکز فرهنگ و هنر اراک، که تجربه برگزاری نمایشگاه و ورکشاپ های تخصصی در حوزه های مختلف گرافیکی و شرکت در جشنواره های ملی و بین المللی متعدد را در کارنامه اش دارد در خصوص مهارت آموزی در دانشگاه علمی کاربردی به گفتگو نشسته ایم که متن آن را در ادامه مشاهده می کنید.

 

* چرا دانشگاه علمی کاربردی را انتخاب کردید؟

– راستش آن اوایل که به دلیل شرایط زندگیم مجبور به انتخاب این دانشگاه بودم، خیلی از انتخابم پشیمان بودم و احساس میکردم اگر در دانشگاه های دولتی با کنکور وارد شده بودم برای موفقیت در رشته ی تحصیلی ام شانس بیشتری داشتم، تا اینکه اواسط ترم اول کاردانی متوجه تغییراتی در روند تحصیلم شدم که انگیزه ی من را برای ادامه در این رشته چند برابر می کرد، که من فکر می کنم این تغییرات مثبت که تا امروز هم ادامه دار بوده و هست را مدیون دانشگاه و چند تن از اساتید هستم…

 

* چه آینده شغلی برای خودتان و فارغ التحصیلان این دانشگاه متصور هستید؟

به نظر من آینده ای که در انتظار فارغ التحصیلان این دانشگاه هست، به دلیل جریانات مثبتی مثل ورکشاپ ها، نمایشگاه ها، کارگاه های تخصصی و … که هر روزه در حوزه رشته تحصیلی شان اتفاق می افتد، میتواند خیلی روشن و چشمگیر باشد. به این دلیل که دانشجویان در این دانشگاه رفتار حرفه ای را در حوزه رشته تحصیلی شان می آموزند و یاد می گیرند چگونه در بازار کار و جامعه خودی نشان دهند و بهترین باشند.

 

* فکر می کنید زمانی برسد که به جای سوال از مدرک از سطح مهارت شخص سوال کنند؟

قطعا همین اتفاق به زودی خواهد افتاد و مهارت جای مدرک را خواهد گرفت. جامعه ما به سمتی پیش می رود که نیاز به تخصص و مهارت را در خودش احساس می کند.

 

* چه اقداماتی می تواند مهارت فارغ التحصیلات دانشگاه علمی کاربردی را ارتقاء دهد؟

به نظر بنده پر کردن خلأ های آموزشی، مثل دعوت از اساتید خبره و با تجربه از شهر های دیگر، برگزاری کارگاه ها و ورکشاپ های تخصصی بیشتر و تغییراتی در سرفصل های درسی سیستم آموزشی.

 

انتهای پیام/#

نـظـرات