کـد خبـر : 8071
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۷:۱۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان خبر داد:

ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ۳۰ هزار نفر در سند مهارت سال ۹۶ لرستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان گفت:در لرستان ۱۸ مرکز آموزشی دولتی با حدود ۲۲۰ کارگاه داریم که ۲۸۰ حرفه در آنها آموزش داده می‌شود.

ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ۳۰ هزار نفر در سند مهارت سال ۹۶ لرستان

به گزارش خبرگزاری ایونا، از خرم‌آباد،رحمن قلاوند صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان لرستان اظهار داشت: طرح بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای از اول این هفته آغاز شده و هدف از این طرح ترغیب افراد برای شرکت در طرح‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی افزود:اهل گروه بازی و حزب بازی و باج دادن به هیچ دسته ‌ی نیستم و برای همه احترام قائلم و در محیط کاری در یک سال و نیم گذشته در حال آوار‌برداری و جمع کردن گندکاری‌ها هستم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان گفت:بیش از ۱۴ هزار متر مربع فضای سرپوشیده و ۲۰ هزار متر سرانه داشتیم که در ازای مبلغی حدود یک میلیون تومان به یک فرد واگذار شده است و تا کنون یک ریال پرداخت نکرده است و در حالی که قرار بود ۵۰۰ شغل ایجاد کند فقط ۳ نفر را به کار گرفته است.

وی ادامه داد:این قرارداد برای مدت ۱۰ سال با این فرد منعقد شده است لذا لغو چنین قراردادی کار ساده‌ای نیست.

قلاوند به سرفصل‌های فنی و حرفه‌ای در سند اشتغال لرستان اشاره و اظهارکرد: برای جامعه عشایری در سال جاری توانمندسازی ۵ هزار فرد را پیش بینی کردیم.

وی متناسب نبودن آموزش‌های کلاسیک را با نیازهای جامعه از مشکلات موجود در کشور برشمرد و عنوان کرد:این عدم سنخیت روز به روز بدتر می‌شود و متاسفانه در حوزه‌هایی که حرص و ولع در بیم مردم بیشتر بوده بیکاری نیز بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد:مجموعه‌های آموزشی متناسب با نیازها شرایط جامعه دوره‌های آموزشی برگزار نمی‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: جامعه‌ای که از بیکاری رنج می‌برد باید همانند کشورهای موفق به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب روی بیاورد.

وی بر آماده‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی برای انجام آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه تاکید نمود و تصریح کرد:طرح برگزاری دوره‌ای آموزشی را برای دانشجویان در دانشگاه‌های استان مطرح کردیم و بدنبال اجرای این طرح هستیم.

قلاوند خاطرنشان کرد:همکاری خوبی با سازمان زندان‌ها وجود دارد و برای مددجویان دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود تا پس از گذراندن دوره حبس بتوانند با توانمند شدن برای خود شغل ایجاد کنند.

وی در ارتباط با آموزش‌ها در سکونت‌گاه‌های غیررسمی اظهار داشت:یکی از وظایف فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های توانمند‌سازی در مناطق حاشیه‌نشین و محروم است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان از ارائه آموزش به سربازها خبر داد و گفت:در لرستان ۱۸ مرکز آموزشی دولتی با حدود ۲۲۰ کارگاه داریم که ۲۸۰ حرفه در آنها آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای لرستان ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر ساعت برای امسال تعهد داده است،عنوان کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۱۹ هزار و ۶۳ نفر در دوره‌های آموزشی شرکت کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۲۲ نفر توانستند نمره قبولی بگیرند.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات