کـد خبـر : 8068
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۷:۰۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان:

مهارت آموزی بستر کاهش بیکاری در جامعه است

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان لرستان، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مهارت آموزی، افزود: مهارت آموزی بستر کاهش بیکاری در جامعه است.

مهارت آموزی بستر کاهش بیکاری در جامعه است

به گزارش خبرگزاری ایونا، از خرم آباد، رحمن قلاوند، مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای لرستان امروز( ۲۱ آبان) در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: با ترویج فرهنگ مهارت آموزی می توانیم مشکل بیکاری را در جامعه برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش مهارت های فنی و حرفه ای، نیاز واجب جامعه امروزی ما است، افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان، تلاش می کند با بررسی نیاز ها جامعه و نسل جوان دوره های آموزشی متعدد را برگزار کند.

قلاوند، اظهار داشت: هدف کلی فنی و حرفه ای استان، توسعه و ترویج فرهنگ خود اشتغالی در جامعه است.

وی با اشاره به گستردگی دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برای اقشار مختلف مردم، بیان کرد: ما برای عشایر، ساکنین شهر، ندامتگاه، پادگان، حاشیه های شهر و ….در سند آموزشی استان لرستان، تدارک برنامه آموزشی لازم را دیده ایم.

قلاوند، با اشاره به نقش آموزش در اشتغال جوانان، تاکید کرد: اگر ما بخواهیم مشکل بیکاری را در لرستان برطرف کرده و موضوع اشتغال را جدی بگیریم به یک انقلاب در ساختار آموزشی نیاز داریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان، بیان کرد: امروزه، مجموعه های آموزشی ما با نیازهای جامعه، هماهنگ نیست.

قلاوند، تصریح کرد: در سطح استان۱۸ مرکز آموزش ثابت و ۲۲۰ کارگاه داریم که در آنها ۲۸۴ حرفه به متقاضیان آموزش داده می شود.

وی اظهار کرد: ما در مقابل خون شهدا احساس مسئولیت می کنیم و برای ایجاد اشتغال پایدار و مناسب در جامعه همه تلاش خود را انجام می دهیم.

انتهای پیام/
منبع: شبستان

نـظـرات