کـد خبـر : 22755
تـاریخ انتـشـار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

وزیر علوم:

وزارت علوم از ورود به جزئیات امور آموزش عالی خودداری می کند

وزیر علوم گفت: وزارت علوم باید از ورود به جزییات امور آموزشی و پژوهشی در دانشگاهها خودداری کند و تمرکز خود را معطوف به برنامه ریزی و سیاستگذاری کلان کند.

وزارت علوم از ورود به جزئیات امور آموزش عالی خودداری می کند

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از وزارت علوم، دکتر منصورغلامی در نشست معاونان و مدیران ستادی وزارت علوم ارتباط و تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی برای تدوین لوایح و طرح های قانونی برای پیشبرد آموزش عالی را از جمله وظایف وزارت علوم نسبت به دانشگاهها اعلام کرد.

غلامی تاکید کرد: معاونت های ستاد وزارت علوم باید در اسرع وقت نسبت به تدوین آیین نامه های مورد اشاره در قانون برنامه ششم و برنامه بودجه سال۹۷ اقدام کنند و در این مسیر از مشارکت تمام دانشگاهیان از جمله نسل جوان و دانشجو استفاده کنند.

وی افزود: حضور تعدادی از دانشجویان و نخبگان جوان در گروههای تصمیم گیری و تصمیم سازی منجر می شود تا نوآوری ها و خلاقیت های زیادی را برای حل مسائل مشاهده کنیم و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است.

غلامی در خصوص هدف برگزاری نشست هم اندیشی مدیران تصریح کرد: وزارت علوم یک مجموعه منسجم است و اشتراک تجارب مدیران می تواند کل مجموعه را در پیگیری اهداف کمک کند.

وی ادامه داد: بازخوانی برنامه ها و اقدامات اجرا شده در یک سال گذشته توسط معاونت ها و ادارات کل مختلف می تواند همه ما را در اطلاع از برنامه های دیگر کمک کند و از موازی کاری ها کم کند.

وزیر علوم پیشاپیش فرا رسیدن عید نوروز وآغاز سال ۱۳۹۷ را تبریک گفت و افزود: امید به آینده بهتر، از آموزه های اسلام است و من اطمینان دارم در سال ۱۳۹۷ شاهد پیشرفت ها و دستاوردهای بیشتری نسبت به سال ۱۳۹۶ خواهیم بود.

در این نشست هریک از معاونان و مدیران بخشی از عملکرد خود در دولت دوازدهم را تشریح و به بخشی از برنامه های آینده خود در سال ۱۳۹۷ اشاره کردند.

انتهای پیام/

نـظـرات