کـد خبـر : 22751
تـاریخ انتـشـار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

سعید فرح‎بخش :

توقف پذیرش دانشجو در مراکز دولتی می‎تواند به فرصت تبدیل شود

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: توقف پذیرش دانشجو در مراکز دولتی علمی کاربردی تهدیدی است که می‎تواند به فرصت تبدیل شود.

توقف پذیرش دانشجو در مراکز دولتی می‎تواند به فرصت تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، سعید فرح‎بخش با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تعطیلی مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‎های اجرایی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری کشور که از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد، اعلام‌شده که مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‎های دولتی باید تا پایان سال ۹۸-۹۷ به بخش غیردولتی واگذار و یا منحل شوند.

وی ادامه داد: این مصوبه گرچه تهدیدی برای نزدیک ۳۰۰ مرکز علمی کاربردی است اما درصورتی‌که مدیریت آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شود می‎تواند فرصتی برای این دانشگاه باشد.

فرح‎بخش اضافه کرد: این مصوبه وقفه‎ در فعالیت و جذب دانشجو در برخی مراکز علمی کاربردی ایجاد می‎کند چراکه مراکز دولتی نمی‎توانند بهمن‌ماه پذیرش دانشجو داشته باشند و درصورتی‌که به بخش خصوصی واگذار نشوند، منحل خواهند شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان اضافه کرد: در حال حاضر هشت مرکز علمی کاربردی لرستان وابسته به دستگاه‎های اجرایی هستند که سعی می‎کنیم در راستای اجرای این مصوبه به بخش خصوصی واگذار شوند تا مهر آینده بتوانند دانشجو پذیرش کنند.

وی با اشاره به اینکه سیاست کلی کشور واگذاری برخی امور به بخش خصوصی است، تصریح کرد: مراکز متعلق به شرکت‌های تولیدی بر اساس اصل ۴۴ واگذارشده‌اند و این مراکز کار خود را ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

نـظـرات