کـد خبـر : 22705
تـاریخ انتـشـار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۲۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

دکتر غلامی در نشست معاونان و مدیران ستادی وزارت علوم:

وظیفه وزارت علوم رفع مشکلات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی است

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در هم اندیشی مدیران وزارت علوم با عنوان”ارزیابی عملکرد سال ۹۶ و برنامه های سال ۹۷″ اظهار داشت: وزارت علوم متولی رفع مشکلات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی است و برای انجام مطلوب این هدف، باید بخشی از اختیارات و وظایف را به خود مراکز دانشگاهی واگذار کند.

وظیفه وزارت علوم رفع مشکلات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی است

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر منصورغلامی در این نشست تاکید کرد: وزارت علوم باید از ورود به جزییات امور آموزشی و پژوهشی در دانشگاهها خوداری کند و تمرکز خودرا معطوف به برنامه‌ریزی و سیاستگذاری کلان کند.

 

وی ارتباط و تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی برای تدوین لوایح و طرح‌های قانونی برای پیشبرد آموزش عالی را از جمله وظایف وزارت علوم نسبت به دانشگاهها اعلام کرد.

 

دکتر غلامی تاکید کرد: معاونت های ستاد وزارت علوم باید در اسرع وقت نسبت به تدوین آیین‌نامه های مورد اشاره در قانون برنامه ششم و برنامه بودجه سال۹۷ اقدام کنند و در این مسیر از مشارکت تمام دانشگاهیان از جمله نسل جوان و دانشجو استفاده کنند.

 

وی افزود: حضور تعدادی از دانشجویان و نخبگان جوان در گروه‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی منجر می‌شود تا نوآوری‌ها و خلاقیت‌های زیادی را برای حل مسائل مشاهده کنیم و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است.

 

دکتر غلامی در خصوص هدف برگزاری نشست هم اندیشی مدیران تصریح کرد: وزارت علوم یک مجموعه منسجم است و اشتراک تجارب مدیران می تواند کل مجموعه را در پیگیری اهداف کمک کند.

 

دکتر غلامی افزود: بازخوانی برنامه ها و اقدامات اجرا شده در یک سال گذشته توسط معاونت ها و ادارات کل مختلف می تواند همه ما را در اطلاع از برنامه های دیگر کمک کند و از موازی کاری ها کم کند.

 

وزیر علوم پیشاپیش فرا رسیدن عید نوروز وآغاز سال ۱۳۹۷ را تبریک گفت و افزود: امید به آینده بهتر، از آموزه های اسلام است و من اطمینان دارم در سال ۱۳۹۷ شاهد پیشرفت ها و دستاوردهای بیشتری نسبت به سال ۱۳۹۶ خواهیم بود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست هریک از معاونان و مدیران بخشی از عملکرد خود در دولت دوازدهم را تشریح و به بخشی از برنامه های آینده خود در سال ۱۳۹۷ اشاره کردند.

 

انتهای پیام/

نـظـرات