کـد خبـر : 22632
تـاریخ انتـشـار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۳۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

برگزاری اولین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی

اولین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه با حضور دکتر فورگی نژاد رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، سردار شجاع فرمانده انتظامی استان،حجت الاسلام عزیزی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، جمعی از مدیران استانی، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان و خانواده های دانشجوی شهید هادی کاردیده، دانشجوی شهید رضا حسینی چهکند و دانشجوی شهید مجتبی امیرآبادیزاده برگزار شد.

برگزاری اولین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری ایونا، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی با اشاره به هدف از برگزاری این یادواره گفت: بدون شک همه این موفقیت ها و پیروزی ها انقلاب اسلامی را مدیون شهدا هستیم، باید راه و سیره شهدا را مورد بازشناسی قرار دهیم و فرهنگ شهید و شهادت را در جامعه تبیین کنیم و وظیفه ما این است که نگذاریم گرد غفلت بر روی شهدا بنشیند و این کار کمتر از شهادت نخواهد بود.
دکتر فورگی نژاد افزود: اقتدار هر کشور بستگی به مولفه هایی دارد و به عنوان مثال برخی کشور ها به قوای نظامی و برخی اقتصاد، ولی اقتدار کشور ما بستگی به مولفه ایثار و شهادت داشته است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد آن هستید که ایران و رهبری آن در مقابل استکبار جهانی ایستاده اند به دلیل داشتن همین مولفه و قدرت نرم و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و دیگر قدرت های کشور ذیل این مولفه قرار می گیرند. اطمینان داشته باشید تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گسترش پیدا کند دشمن هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.
وی افزود: برگزاری این گونه یادواره و همایش ها نیاز امروز جامعه بوده زیرا این برنامه ها ما را به سمت سعادت سوق می دهد. راه اصلی رسیدن به شهادت پیوند خوردن با شهدا است.
وی با اشاره به برخی برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی در معرفی شهدا تصریح کرد: وظیفه ما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل های آینده است .اگر برای ادامه انقلاب نیاز به جوانان ارزشی و انقلابی داریم راه تربیت آنها توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
فورگی نژاد خاطرنشان کرد: امروز دشمن در قالب جنگ نرم مقابل نظام ایستاده و اندیشه جوانان ما را هدف گرفته است که مقابله با این کار نیاز به اقدام جهادی دارد تا نسل آینده خود را در مقابل این تهاجم دشمن واکسینه کنیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین عزیزی مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان جنوبی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: هر چه داریم به برکت خون شهدا و در سایه امنیت و آسایشی است که شهدا با خون خود برای ما به ارمغان اورده اند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی به تاثیر گذاری یادواره شهدا و نقش آن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: شهیدان به دلیل خدمتی که به مردم کردند و همت بلندی که از خودشان نشان دادند، شایسته سپاس و قدردانی هستند و یادمان نرود که برگزاری این یادواره ها کمترین کاری است که می توانیم در جهت ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.
در ادامه سردار شجاع فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: شهید با شخصیت ناب خود خون در رگ‌های جامعه تزریق می‌کند و محرک الهی برای رسیدن جامعه به تعالی و قلب تپنده جامعه است. شهدا می‌توانستند به دور از تعلق خاطر مانند خیلی افراد دیگر به دنبال امیال و امورات دنیوی باشند، اما آن‌ها عشق ورزی کردند و به معشوق و لذت‌های فنا ناپذیر رسیدند.
در پایان جلسه از خانواده معزز دانشجویان شهید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

نـظـرات