کـد خبـر : 22530
تـاریخ انتـشـار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۴۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ؛

مراسم تجلیل از برگزیدگان عرصه های پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران برگزار شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران گفت: این دانشگاه نهادی است که ارتباط عمیق برای انتقال آخرین دستاوردهای علمی به حوزه های کاربرد از جمله صنعت را ایجاد کرده است.

مراسم تجلیل از برگزیدگان عرصه های پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، این مراسم با حضور معاونین و مدیران ستادی و استانی دانشگاه، در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
این مراسم که با هدف ایجاد رقابت در فعالیت­های پژوهش و فناوری مراکز علمی کاربردی برگزار شد.
در انتهای مراسم جناب آقای دکتر سیداحمدرضا پیش بین، مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه، از برگزیدگان عرصه های پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران با اهدای لوح های تقدیر تجلیل به عمل آمد.

فرامرز اکرمی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان تهران در مراسم بزرگداشت برگزیدگان عرصه پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران هدف از برگزاری این مراسم گفت: برگزاری دو کارگاه آموزشی برای روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران و تکریم و بزرگداشت دست اندرکان حوزه آموزش، پژهش، فناوری، فرهنگی و اجتماعی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان تهران است.
اکرمی گفت: در این مراسم روسای مراکز علمی کاربردی و معاونین آموزشی و پژوهش این مراکز فرصت پیدا می کنند تا از طریق دو کارگاه آموزشی، آشنایی با مراکز رشد و نوآوری و همچنین کارگاه آموزشی شرکت های انشعابی دانشگاه ها، دانش بنیان و رویداد شتاب از آخرین اطلاعاتی که در این دو حوزه وجود دارد مطلع شوند.
وی همچنین از فرصت ایجاد شده جهت تقدیر از دست اندر کار فعالیت های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها و مراکز آموزش علمی یاد کرد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران با بیان اینکه این دانشگاه وظیفه انتقال آخرین دانش ها وعلوم را دارد گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی مجموع فعالیت اقتصادی کشور شامل صنعت، فرهنگ، هنر، خدمات وکشاورزی در برمی گیرد .
وی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی نهادی ست که ارتباط عمیق برای انتقال آخرین دستاوردهای علمی به حوزه های کاربرد از جمله صنعت ایجاد کرده است.
اکرمی از ارتباط و استقبال خوب صنعتگران با دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد و گفت: حوزه استان تهران ۲۴۶ مرکز وجود دارد که در این مراکز حدود ۷۰۰ فعالیت مختلف آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری قرار دارد.

وی در ادامه گفت: در گذشته نه چندان دور حرفه های وجود داشتند که مورد توجه آموزش عالی نبود ولی در حال حاضر فعالیت های بسیار ساده مانند پیرایش بانوان و آقایان تا فعالیت های بسیار پیچیده مانند هوافضا و ساخت هلیکوپتر و هواپیما وجود دارد.
اکرمی افزود: در طی ۲۵ سال فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی، این دانشگاه بصورت عملی وارد عرصه فعالیت های اقتصادی از جمله صنعت شده است که این فرصت گسترده برای علاقه مندان در حوزه آکادمی که حرفه های مختلف را یاد بگیرند و یا حضور پیداکنند قرار داده است.
وی گفت: با گسترده شدن ابعاد فعالیت های علمی کاربردی در حوزه کارآفرینی و ایجاد مراکز رشد و نوآوری امیدواریم فرصت های جدیدی را به جوانان و شاغلین کشور که علاقمند به یادگیری آخرین دستاوردهای علمی کشور هستند را ایجاد کنیم.
اکرمی در پایان گفت: قدم های اساسی توسعه در دانشگاه جامع علمی کاربردی شکل گرفته است و امیدواریم این امکان و فضایی علمی ایجاد شده به درستی به جامعه معرفی تا از ظرفیت و فرصت همه بتوانند بهره مند شود.

انتهای پیام/

نـظـرات