کـد خبـر : 22359
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد؛

سهم صادرات علمی را با توسعه روابط بین‌المللی ارتقاء دهیم

رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر لزوم اجماع، همدلی و همفکری بین ارکان بخش فضایی کشور گفت: با استفاده از تمام ظرفیت‌ها، فناوری‌های بدست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت خواهیم کرد.

سهم صادرات علمی را با توسعه روابط بین‌المللی ارتقاء دهیم

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات در بازدید از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی اظهار کرد: هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضایی از توان علمی بالایی برخوردار است و مطابق اسناد بالادستی و برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴، باید رتبه اول منطقه در این حوزه باشیم. برای رسیدن به ای  ن مهم باید از حداکثر ظرفیت حوزه فضایی کشور استفاده شود تا با همدلی و تعامل بتوانیم به چشم‌انداز ترسیم شده در اسناد بالادستی این حوزه دست پیدا کنیم.

 

وی افزود: توسعه بخش فضایی کشور در همه بخش‌ها، هدف اصلی سازمان فضایی ایران است و باید همه کمک کنیم تا نیازهای کشور در این حوزه مرتفع شود. سازمان فضایی تلاش خواهد کرد که سهم و مشارکت پژوهشگاه فضایی در برنامه توسعه فضایی کشور پررنگ‌تر شود و پژوهشگاه فضایی به عنوان نیروی محرک این بخش به ایفای نقش بپردازد. با استفاده از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در این پژوهشگاه، سطح تعامل و همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با دانشگاه‌ها توسعه یابد و بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان را حمایت، تقویت و توانمند کنیم.

دکتر براری گفت: با اجماعی که میان متولیان این حوزه شکل گرفته، تلاش خواهد شد با استفاده حداکثری از توان بومی کشور و دانش و نیروی متخصص داخلی بتوانیم فناوری‌های بدست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت کنیم.

رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر اهمیت حضور حداکثری در مجامع بین‌المللی و تقویت ارتباطات با کشورهای صاحب فناوری و کشورهای منطقه گفت: ظرفیت بسیار مناسبی در خصوص تجاری‌سازی بخش فضایی در کشور وجود دارد و با تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته انجام شده است، هم‌اکنون دانش در کشور ایجاد شده و صاحب فناوری‌هایی هستیم که می‌توانیم از آنها در جهت تولید ثروت برای جامعه بهره ببریم. لازم است با توسعه روابط بین‌المللی و دسترسی به بازارهای منطقه‌ای، سهم صادرات علمی خود را نیز ارتقاء دهیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان فضایی، در این بازدید دکتر براری به همراه معاونین و مدیران سازمان فضایی از بخش‌های مختلف و زیرساخت‌های موجود در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید به عمل آوردند و گزارش‌های مربوط به پیشرفت پروژه‌ها و ظرفیت‌های موجود در این پژوهشکده توسط مدیران ذیربط ارائه شد.

 

انتهای پیام/

نـظـرات