کـد خبـر : 22346
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۴۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

ستاری در افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه شریف:

رشد کسب‌وکارهای استارتاپی مبتنی بر نقش‌آفرینی بخش خصوصی است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بر روی کسب و کارهای استارتاپی و دانش‌بنیان موجب شکل‌گیری و رونق شیوه‌ای نو در توسعه اقتصاد، کسب‌وکار و اشتغال فارغ‌التحصیلان جوان خواهد شد.

رشد کسب‌وکارهای استارتاپی مبتنی بر نقش‌آفرینی بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری ایونا، سورنا ستاری در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بر روی ایده‌های نوآورانه دانشگاهیان به عنوان شیوه جدید توسعه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی، افزود: حضور بخش خصوصی در حوزه حمایت از کسب‌وکارهای استارتاپی و دانش‌بنیان، توسعه و شکل‌گیری راه و روش جدیدی در اقتصاد کشور را منجر شده که نوآوری، مهم‌ترین دارایی آن به شمار می‌رود.

 

وی با تأکید بر این‌که سرمایه‌گذاری دولتی برای مدیریت، توسعه و پیشرفت کسب و کارها اثرگذار نخواهد بود، عنوان کرد: حضور بخش خصوصی در این کسب و کارها موجب می‌شود کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی مبتنی بر نیاز و اقبال عمومی جامعه رونق بگیرد.

 

ستاری، خلاقیت و نوآوری دانشگاه‌های برجسته کشور مانند صنعتی شریف را هموارکننده شکوفایی خلاقیت دانشگاهیان دانست و گفت: دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مدل جدید حمایت از کسب و کارهای دانش‌بنیان و فناور، با توسعه پارک‌های علم و فناوری مدلی موفق پیاده‌سازی کرده است که می‌تواند الگوی دیگر دانشگاه‌های کشور قرار بگیرد.

 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهو، رشد فزاینده واحدها و مراکز فناور اطراف محیط دانشگاه صنعتی شریف را نشان‌دهنده توسعه کسب و کارهای برآمده از دل دانشگاه‌ها دانست و گفت: در محوطه پیرامونی دانشگاه بیش از ۳۲۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان مستقر هستند که بیش از ۶هزار نفر در این شرکت‌ها  اشتغال مستقیم دارند.

 

وی ادامه داد: عمده شاغلان و بنیان‌گذاران این شرکت‌ها دانشگاهیان جوان و خلاق ایرانی هستند که نه تنها دانشگاه صنعتی شریف، بلکه برترین دانشگاه‌های ایران و دیگر کشورها خاستگاه آن‌ها است.

 

استقرار ۱۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری شریف

در ادامه، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری شریف دیدن کرد.

 

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، پارک علم و فناوری شریف، ۱۰ واحد فناوری را در خود جای داده است که در حوزه‌های محصولات پوشیدنی ضد امواج، تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات، نانوفناوری، سلامت الکترونیک و… فعالیت می‌کنند.

 

انتهای پیام/

نـظـرات