کـد خبـر : 22272
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۳۶ ق.ظ
نسـخه چاپـی

به منظور حراست کامل از دستگاه قضا؛

لزوم پیشرفت مداوم مهارت نیروهای یگان حفاظت قوه قضائیه

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به تلاش دائم دشمنان برای ضربه زدن به نهادهای انقلابی همچون قوه قضائیه بر لزوم بروزرسانی مداوم تجهیزات و پیشرفت مهارتی نیروهای یگان حفاظت این سازمان تاکید کرد.

لزوم پیشرفت مداوم مهارت نیروهای یگان حفاظت قوه قضائیه

به گزارش خبرگزاری ایونا، سردار “محمد شرفی” در نشست فصلی فرماندهان یگان حفاظت قوه قضائیه سراسر کشور با اشاره به اینکه امروزه آنچه بیش از همه دشمن را هراسان کرده، قدرت نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: از مؤلفه‌های اساسی قدرت نرم کشورمان، قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است که یکی از نهادهای مهم “عدالت‌گستری” و “فسادستیزی” به شمار آمده و دشمن نیز با آگاهی از این مطلب، تمام توان خود را بر تخریب این نهاد انقلابی متمرکز کرده است.

وی افزود: آنچه باعث این دشمنی شده تلاش شبانه روزی مسئولان دستگاه قضا از بالاترین مقام تا پایین‌ترین سطوح برای مبارزه با قانون‌شکنی، فساد و خیانت به کشور است که دشمنان را به خشم آورده و پلیس پیشگیری افتخار می‌کند که وظیفه حفاظت فیزیکی از چنین ارگان انقلابی و ولایت مداری را در چارچوب یگان حفاظت قوه قضائیه بر عهده دارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در ایجاد امنیت کشور بخش‌های گوناگونی دست‌اندرکار هستند و اقدامات هریک از آنها نیز به سهم خود با اهمیت بوده و بخشی از استقرار امنیت در جامعه را تضمین می‌کند، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نیز یک عزم همه‌جانبه و حضور همه سازمان‌ها، اقشار و اشخاص گوناگون را طلب می‌کند تا با همکاری یکدیگر آسیب‌ها را در اندازه نرمال نگه دارند.

وی با تاکید بر لزوم به روز بودن و بهره‌گیری از روش‌ها و تجهیزات روز دنیا در امر حفاظت، تصریح کرد: با توجه به اینکه دشمن به صورت پیوسته در حال دگرگون کردن روش‌ها و تجهیزات خود با هدف وارد آوردن ضربات کاری بر پیکره نظام است، لذا نیروهای خادم ملت نیز باید در این عرصه پا به پا و حتی سریع‌تر از دشمنان حرکت کنند.

این مقام ارشد انتظامی با برشمردن اصول ارتباط و هماهنگی با سامانه‌های هشدار پلیس، مراقبت با نیروی انسانی، بهره‌گیری از تجهیزات و کنترل‌ و رویت‌پذیری تمامی درگاه‌های ورودی، به عنوان اصول چهارگانه حفاظت فیزیکی از اماکن، تصریح کرد: در شرایطی که برخی اماکن زیر پوشش یگان‌های حفاظت مساحت‌های گسترده‌ای در حدود ده‌ها و شاید صدها هکتار داشته و ظرفیت کافی در به کارگیری نیروی انسانی برای حفاظت سنتی از این اماکن وجود ندارد، به کارگیری تجهیزاتی مانند دوربین‌ها، روشنایی کافی، حسگرهای گوناگون و درگاه‌های به روز الکترونیکی امری گریزناپذیر خواهد بود.

سردار شرفی در ادامه به لزوم بازرسی و کنترل مستمر و پیگیر نیروها و ساختار زیرمجموعه پرداخت و گفت: این امر موجب ایجاد هوشیاری در میان کارکنان خواهد شد و تمرکز نیروها را برای انجام دقیق و درست ماموریت افزایش خواهد داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی خدمت‌گزار مردم است و در هر شرایطی هم باشد این موضوع تغییر نخواهد کرد که وظیفه ما خدمت به این ملت است، حتی اگر گاهی با پلیس تند برخورد کنند و یا نیروی انتظامی را مورد بی‌مهری قرار دهند باز هم باید با مهربانی و نهایت مدارا و رحمت با آنان رفتار کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان ضمن تاکید بر لزوم رعایت سه اصل انضباط ظاهری و معنوی، صیانت و حفاظت از سلامت زیرمجموعه و افزایش مهارت‌های فیزیکی و ذهنی در یگان‌های حفاظت سازمان‌ها به ویژه یگان حفاظت قوه‌ قضائیه، گفت: با توجه به لزوم رعایت اصل وحدت فرماندهی در نیروهای نظامی و انتظامی، پیشنهاد داریم که با همکاری قوه‌ قضائیه، یگان‌های حفاظت در سازمان‌های تابعه و زیرمجموعه این قوه نیز در یک ساختار و فرماندهی واحد با یگان اصلی قرار گیرند.

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات