کـد خبـر : 22269
تـاریخ انتـشـار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۲۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان؛

۸۰ تشکل در حوزه جوانان در استان همدان فعالیت دارند

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان تعداد سمن‌های فعال در سطح استان را ۸۰ سمن دانست و ادامه داد: از این تعداد ۳۵ سمن در شهرستان‌ها فعالیت دارند.

۸۰ تشکل در حوزه جوانان در استان همدان فعالیت دارند

به گزارش خبرگزاری ایونا، رسول منعم در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، جمعیت استان را یک‌میلیون و ۷۳۸ هزار و ۲۳۴ نفر دانست و اظهار کرد: ۶۰۸ هزار و ۵۳۱ نفر از جمعیت استان جوان هستند که از این تعداد ۳۰۵ هزار و ۹۹۸ نفر جمعیت دختران و ۳۰۲ هزار و ۵۳۲ نفر جمعیت پسران است.

وی به محورهای فعالیت در حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: در بحث ازدواج و تعالی خانواده برنامه‌هایی شامل پیگیری وام ازدواج، تربیت مربی خانواده و فعال کردن مجمع خیرین ازدواج و… انجام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق طی ۱۱ ماهه سال جاری در استان، بیان کرد: ۱۴ هزار و ۳۶۷ نفر ازدواج کرده‌اند و ۳ هزار و ۶۲۵ نفر نیز در این مدت از هم جدا شده‌اند.

وی به میزان تسهیلات پرداختی طی این مدت اشاره کرد و افزود: در مجموع به ۲۹ هزار و ۱۲۶ نفر مبلغ ۲۹۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

منعم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد، تصریح کرد: از اقدامات موثر در استان راه‌اندازی خانه‌های جوان در استان و شهرستان‌ها از جمله در همدان، کبودراهنگ، تویسرکان، نهاوند، فامنین و بهار بوده است؛ برگزاری دوره‌های علمی و تخصصی برای به روز کردن دانش سمن‌ها و جوانان در خانه‌های جوان برگزار شد.

وی تعداد سمن‌های فعال در سطح استان را ۸۰ سمن دانست و ادامه داد: از این تعداد ۳۵ سمن در شهرستان‌ها فعالیت دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید منعقد و مقرر شد بابت طرح‌های اشتغال‌زا تسهیلات قابل توجهی پرداخت شود که سقف آن ۱۰۰ میلیون تومان با سود چهار درصد در استان تعیین شده که فرصت مناسبی برای ورود سازمان‌های مردم‌نهاد برای اشتغال طی سال آینده است.

وی راه‌اندازی ۱۹ سمن جدید در ملایر را از مهمترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد برشمرد و یادآور شد: حمایت ویژه از راه‌اندازی سمن‌ها و طرح‌های آنها، همایش سمن‌ها و برگزاری دوره‌های توانمندسازی از جمله اقدامات در سمن‌ها بوده است.

منعم با اشاره به برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان، اظهار کرد: سه جلسه استانی و ۳۳ جلسه شهرستانی برگزار و ۱۸۸ مصوبه خروجی این جلسات بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اوقات فراغت نیز استفاده از ظرفیت سمن‌ها بوده است، گفت: ارزیابی برنامه‌ها و سوق دادن برنامه‌های این سمن‌ها به سوی مهارت‌افزایی از دیگر اقدامات در این خصوص است؛ اهم فعالیت‌های فرهنگی در ورزش ۳۴ مورد با ساماندهی فرهنگی فضاها و حمایت برنامه‌های مناسبتی و… بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بیان کرد: در بخش توجه به تقویت ورزش قهرمانی استان، سال ۹۶ سال پربار بوده و کسب ۸۵ عنوان فراملی در ۲۲ رشته و ۶۶۵ عنوان انفرادی کشوری و ۷۰ عنوان تیمی ره‌آورد ورزشکاران طی این مدت بود.

انتهای پیام/

نـظـرات