کـد خبـر : 22263
تـاریخ انتـشـار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۴۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

براساس ابلاغ شورای عالی اداری کشور؛

موسسه های علمی کاربردی دولتی تا سال ۹۸ تعطیل می شوند

رییس دانشگاه علمی و کاربردی کشور گفت: براساس ابلاغ شورای عالی اداری کشور، موسسه های علمی کاربردی وابسته به دولت تا سال ۹۸ تعطیل می شوند.

موسسه های علمی کاربردی دولتی تا سال ۹۸ تعطیل می شوند

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد حسین امید عصر یکشنبه در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین افزود: اصلاح فرایندها در این دانشگاه تا سال تحصیلی ۹۷-۹۸ مورد توجه قرار دارد و در همین رابطه مراکز علمی و کاربردی دولتی براساس مصوبه دولت تعطیل می شوند.
وی اضافه کرد: تلاش داریم تا رشته های دانشگاهی ما منبطق بر نیازهای جامعه بوده و از اثرگذاری لازم برای حل مشکلات اقتصادی کشور برخوردار باشند.
استاندار قزوین نیز گفت: رشته های دانشگاهی باید برای حل مشکلات در حوزه های مختلف برنامه داشته و منطبق با نیازهای جامعه تعریف و تدوین شوند.
عبدالمحمد زاهدی با اشاره به فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در عرصه مهارت آفرینی، افزود: سند آمایش قزوین تهیه و تنظیم شده و در آن نیازهای مهارتی استان لحاظ و پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه رشته های مربوط به دانشگاه علمی کاربردی باید روزآمد و مطابق با نیازهای جامعه و بازار کار باشند،افزود: کاربردی بودن رشته های این دانشگاه همان گونه که در نام آن نیز آمده، ضروری است.
استاندار قزوین با اشاره به استقرار تعدادی از واحدهای صنعتی بزرگ کشور در این استان،گفت: این واحدها به نیروی فنی متخصص منطبق بر فعالیت خود نیازمندند که دانشگاه علمی و کاربردی می تواند در تامین این خواسته کمک قابل توجهی کند. 

انتهای پیام/

نـظـرات