کـد خبـر : 22250
تـاریخ انتـشـار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۱۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی:

بهره گیری از فناوری های نوین از مشکلات کشاورزی گره گشایی می کند

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: تمرکز بر حوزه های نوین کشت، هدایت توان تخصصی و سرمایه در کسب و کارهای مبتنی بر پژوهش و توانمند سازی بهره برداران راه نجات بخش کشاورزی است.

بهره گیری از فناوری های نوین از مشکلات کشاورزی گره گشایی می کند

به گزارش خبرگزاری ایونا، سعید فرخی در نشست کارگروه تخصصی خشکسالی، سرما زدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان مرکزی، افزود: زمینه سازی حضور سرمایه گذار، بهره گیری از فناوری های نوین و اقتصادی کردن کشاورزی از راهکارهای افزایش تولید، گره گشایی از مشکلات و تضمین اشتغال و درآمد در عرصه کشاورزی است.

وی ادامه داد: استان مرکزی دارای مزیت های صنعتی و کشاورزی است اما در سال های گذشته تمرکز تصمیم سازی و اجرا بیشتر بر مباحث صنعت بوده درحالیکه بخش کشاورزی با ظرفیت های گسترده و اهمیتی که در تامین امنیت غذایی دارد باید به صورت اصولی دیده شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: شناسایی اولویت ها و محرک های افزایش تولید مهمترین تکلیف در توسعه بخش کشاورزی استان است و در این راستا باید سهم مشارکت جویی بهره برداران تقویت شود.

فرخی ادامه داد: حوزه تحقیقات کشاورزی در سال های اخیر در استان عملکرد موثری داشته است و می طلبد که این دستاوردهای علمی در عمل به بار بنشیند و آثار آن در مدیریت بهینه آب و الگوی کشت استان محسوس باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی افزود: کاهش ۸۰ درصدی آتش سوزی مراتع و جنگل های این استان در سال جاری از دستاوردهای همکاری و هماهنگی بین دستگاهی در استان است.

فرخی خاطر نشان کرد: گازرسانی به واحدهای مرغداری و پرورش طیور کاهش ۲ هزار و ۵۰۰ ریالی تولید را همراه داشته و تداوم این سیاست در بهره مندی واحدها از گاز طبیعی زمینه کاهش هزینه ها و افزایش درآمد را رقم می زند.

وی افزود: با رفع مشکلات صندوق بیمه کشاورزان باید زمینه کاهش خسارت و ریسک پذیری این واحدها در زمان وقوع حوادث فراهم شود.

انتهای پیام/

نـظـرات