کـد خبـر : 22118
تـاریخ انتـشـار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

در مراکز یادگیری نهضت سوادآموزی ۴۰ مهارت آموزش داده می‌شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در مراکز CLC ( نهضت سوادآموزی) ۴۰ مهارت آموزش داده می‌شود که متقاضیان بایستی حد اقل دو مورد از قبیل سواد و یک مهارت را فرا بگیرند.

در مراکز یادگیری نهضت سوادآموزی ۴۰ مهارت آموزش داده می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، مصطفی اسدی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی خلیل‌آباد اظهار کرد: با توجه به تلاش‌هایی که همکاران در حوزه سواد‌آموزی در سطح استان انجام می‌دهند ظرف ۲ سال آینده تعداد بی‌سوادان در سطح استان بسیار کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۵۳ هزار نفر در کلاس‌های سوادآموزی تحصیل کرده‌اند، افزود: مهمترین اولویت کاری حوزه سواد‌آموزی در سال جاری اجرای طرح “یک قدم مانده به صبح” و شناسایی والدین بی‌سواد دانش‌آموزان و توسعه کیفی و کمی مراکز یادگیری بوده است.

معاون سوادآموزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اکثر جامعه هدف در طرح یک قدم مانده به صبح را جامعه زنان تشکیل می‌دهند اظهار داشت: اکثر شرکت‌کنندگان در کلاس‌های سوادآموزی والدین دانش‌آموزان هستند که بیشتر بانوان هستند.

اسدی با اشاره به اینکه در سال جاری تعداد ۴۱ مرکز یادگیری در خراسان رضوی راه‌اندازی شده است، گفت: در مجموع تعداد ۷۸ مرکز سواد‌آموزی در سطح استان فعال است.

انتهای پیام/

نـظـرات