کـد خبـر : 22080
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۰۴ ب.ظ
نسـخه چاپـی

اردیبهشت ماه 97 صورت می‌گیرد؛

ارائه آخرین فناوری‌های صنعت آلومینیوم به همت دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت در راستای ارائه آخرین یافته‌های علمی در صنعت آلومینیوم و جذب سرمایه‌گذاری خارجی پنجمین دوره کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم را برگزار می‌کند.

ارائه آخرین فناوری‌های صنعت آلومینیوم به همت دانشگاه علم و صنعت

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر منصور سلطانیه، دبیر علمی پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران (IIAC2018) هدف از برگزاری این رویداد را ارائه آخرین دستاوردهای علمی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و صنعت عنوان کرد و گفت: لزوم برگزاری این کنفرانس در مقیاس بین‌­المللی ایجاد زمینه‌های سرمایه­‌گذاری در صنعت آلومینیوم کشور بوده است.

 

سلطانیه افزود: از ۱۰۷ چکیده مقاله ارسال شده به دبیرخانه این کنفرانس ۷۴ مقاله کامل از دانشگاه‌­ها و صنایع داخلی و همچنین از مراکز تحقیقاتی خارجی چون ATIE Uno Informatica و Italtecno از ایتالیا، Hatch Ltd از کانادا و ABB Metallurgy از سوییس پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه تمام مقالات پذیرفته شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه خواهند شد، یادآور شد: علاوه بر آن مقالات برتر نیز در شماره اختصاصی مجله­ علم و مهندسی مواد دانشگاه علم وصنعت ایران (IJMSE) منتشر می‌شوند.

به گفته این محقق مجله علم و مهندسی مواد دانشگاه علم و صنعت در انستیتو اطلاعات علمی (ISI) پذیرفته شده است.

دبیر علمی پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌­المللی آلومینیوم ایران با بیان اینکه  تولید آلومینیوم را در گرو در دسترس بودن انرژی ارزان دانست و یادآور شد: مزیت­ اصلی کشور در این زمینه بهره‌­مندی از انرژی ارزان‌­قیمت نفت و گاز است و امیدوارم  سیاست‌­های مسوولین کشور به جای صادرات مستقیم گاز، با بهره­برداری حداکثری از میادین مشترک گازی، تولید برق و در نهایت تولید و صادرات آلومینیوم جایگزین شود.

به گفته وی، توجه به این زمینه اشتغال مولد در کشور، افزایش ارزش­ افزوده­ محصول صادراتی و رونق صنعت و اقتصاد کشور را در پی دارد.

به گفته وی این کنفرانس در روزهای ۴، ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نـظـرات