کـد خبـر : 22069
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۳۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در بخشنامه معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تاکید شد

دستور به رؤسای دانشگاه‌ها برای برنامه‌ریزی پیرامون رشد اشتغال فارغ التحصیلان

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌های کشور از آنان خواست تا برای رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ‌التحصیلان خود برنامه‌ریزی کنند.

دستور به رؤسای دانشگاه‌ها برای برنامه‌ریزی پیرامون رشد اشتغال فارغ التحصیلان

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌های کشور از آنان خواست تا برای رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ التحصیلان خود برنامه ریزی کنند.
متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:
« احتراماً، همانگونه که مستحضرید برنامه‌های دانشگاه‌های کشور و وزارت متبوع بسیار وابسته به بازخوردهای دقیق و مناسب از عملکرد و شرایط محیطی حاکم بر آموزش عالی کشور است.
یکی از شاخص های مهم در ارزیابی‌ها و تصمیم گیری‌های مرتبط، درصد فارغ التحصیلان شاغل هر رشته و دانشگاه است. این شاخص می تواند درک مناسبی از کیفیت علمی و مهارتی فارغ التحصیلان و همچنین بازار کار و نیازهای کشور باشد، لذا طبق ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی وزارت عتف، دانشگاهها مکلفند نسبت به رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ التحصیلان خود برنامه‌های مناسبی را برای بهبود این شاخص تدوین و به اجرا گذارند.
براین اساس ضروری است که دانشگاه‌ها برای اجرای این امر تمهیدات لازم را فراهم و با بکارگیری مناسب دفاتر ارتباط با صنعت، انجمن های فارغ التحصیلان و دیگر ظرفیت های موجود، شیوه مناسبی برای این امر تدوین و به اجرا گذارند.
خواهشمند است ضمن بهره برداری از نتایج کیفی و ارزشمند اینگونه بررسی‌ها، نسبت به تکمیل و ارسال گزارش های شش ماهه مطابق فرم های پیوست، در سامانه « مپفا» مساعدت فرمایید.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته انتظار می‌رود اولین گزارش از دانشگاه‌ها در خردادماه دریافت شود.»

انتهای پیام/

نـظـرات