کـد خبـر : 22055
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۲۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

در بخشنامه معاون پژوهشی وزیر علوم به رؤسای دانشگاه‌ها تاکید شد؛

ضرورت برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها برای رشد اشتغال فارغ‌التحصیلان خود

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به رؤسای دانشگاهای کشور از آنان خواست تا برای رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ‌التحصیلان خود برنامه‌ریزی کنند.

ضرورت برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها برای رشد اشتغال فارغ‌التحصیلان خود

به گزارش خبرگزاری ایونا، در بخشنامه دکتر مسعود برومند به رؤسای دانشگاه‌ها آمده است: “احتراماً، همان‌گونه که مستحضرید برنامه‌های دانشگاه‌های کشور و وزارت متبوع بسیار وابسته به بازخوردهای دقیق و مناسب از عملکرد و شرایط محیطی حاکم بر آموزش عالی کشور است.

 

یکی از شاخص‌های مهم در ارزیابی‌ها و تصمیم‌گیری‌های مرتبط، درصد فارغ‌التحصیلان شاغل هر رشته و دانشگاه است. این شاخص می‌تواند درک مناسبی از کیفیت علمی و مهارتی فارغ‌التحصیلان و همچنین بازار کار و نیازهای کشور باشد، لذا طبق ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی وزارت عتف، دانشگاه‌ها مکلفند نسبت به رشد مستمر و دقیق اشتغال فارغ‌التحصیلان خود برنامه‌های مناسبی را برای بهبود این شاخص تدوین کرده و به اجرا بگذارند.

 

بر این اساس ضروری است که دانشگاه‌ها برای اجرای این امر تمهیدات لازم را فراهم و با بکارگیری مناسب دفاتر ارتباط با صنعت، انجمن‌های فارغ‌التحصیلان و دیگر ظرفیت‌های موجود، شیوه مناسبی برای این امر تدوین کرده و به اجرا گذارند.

 

خواهشمند است ضمن بهره‌برداری از نتایج کیفی و ارزشمند اینگونه بررسی‌ها، نسبت به تکمیل و ارسال گزارش‌های ۶ ماهه مطابق فرم‌های پیوست، در سامانه «مپفا» مساعدت فرمایید.

 

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود اولین گزارش از دانشگاه‌ها در خرداماه دریافت شود”.

 

انتهای پیام/

نـظـرات