کـد خبـر : 21986
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

زنجان؛

اعتماد دستگاه‌های دولتی به توان شرکت‌های دانش‌بنیان ضعیف است

معاون دانشگاه زنجان با تأکید بر توسعه تیم‌های کارآفرینی و حمایت از فروش محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: اعتماد دستگاه‌های دولتی و حتی بخش خصوصی به توان شرکت‌های دانش‌بنیان ضعیف است.

اعتماد دستگاه‌های دولتی به توان شرکت‌های دانش‌بنیان ضعیف است

به گزارش خبرگزاری ایونا، داود عباسی امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: یکی از موانع و کندی شرکت‌های دانش‌بنیان به فقدان ساختار مناسب و هدفمند استانی، هدایت و حمایت از پارک‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان مربوط می‌شود.

وی تشکیل شورای فناوری استان با حضور بخش خصوصی و دولتی را در تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان موثر خواند و گفت: اعتماد ضعیف دستگاه‌های دولتی و خصوصی به توان بالای شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز فناوری به چشم می‌خورد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت دانشگاه زنجان با تأکید بر کمک به توسعه مراکز رشد دانشگاهی، گروه‌های تحقیقاتی و ارتباط صنعت، دولت و دانشگاه ابراز کرد: ایجاد و توسعه تیم‌های کارآفرینی در دستور کار قرار دارد ضمن اینکه باید حمایت از فروش محصولات دانش‌بنیان نیز مورد توجه قرار گیرد.

داود مرادخانی، رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان پارک‌های علم و فناوری را محور ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌ها باید به سمت تولید محصولات کارآفرین پیش روند و کسب و کار بومی ایجاد کنند.

وی هدف ایجاد پارک علم و فناوری را بازاریابی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان برشمرد و گفت: پارک به دنبال ایجاد اکوسیستم در راستای توسعه حوزه فناوری استان زنجان است.

مرادخانی تصریح کرد: در راستای احداث پارک علم و فناوری استان زنجان مقرر شده تا از حمایت‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تا سقف ۵۰ میلیارد ریال بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/

نـظـرات