کـد خبـر : 21983
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۵۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رییس دانشکده کشاورزی برازجان:

مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشکده کشاورزی برای توانمندسازی دانشجویان احداث شده است

آیین افتتاح ساختمان جدید آموزشی-اداری دانشکده کشاورزی برازجان با حضور استاندار بوشهر، فرماندار شهرستان دشتستان، رییس دانشگاه خلیج فارس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در دانشکده کشاورزی برازجان برگزار گردید.

مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشکده کشاورزی برای توانمندسازی دانشجویان احداث شده است

به گزارش خبرگزاری ایونا، رییس دانشکده کشاورزی برازجان اظهار داشت: امروز با حضور استاندار محترم بوشهر و سایر عزیزان از استان و شهرستان برای افتتاح چند پروژه این دانشکده گرد هم آمدیم.

محمدامین کهن مو ادامه داد: اولین پروژه مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشکده کشاورزی می باشد که در واقع برای توانمندسازی دانشجویان احداث شده است، همچنین گلخانه های تحقیقاتی و تولیدی و ساختمان اداری-آموزشی به مساحت ۶ هزار متر مربع که شامل قسمت اداری و پژوهشی-آزمایشگاهی و آموزشی می باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های دانشکده کشاورزی عنوان کرد: مجموع اعتبارات مصرف شده برای این پروژه ها بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان می باشد و آغاز همه این پروژه ها در سال ۹۶ بوده است.

کهن مو اضافه کرد: ما ان شالله تعهد کرده ایم که بتوانیم از توانمندی و ظرفیت دانشکده کشاورزی و تخصص نیروهای جوان استفاده کنیم و پاسخگوی مسائل کشاورزی استان و شهرستان باشیم.

رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی گفت: اعتبار تخصیص داده شده جهت احداث مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشکده کشاورزی چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان، گلخانه تحقیقاتی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان، و برای تامین تجهیزات آزمایشگاه کشت بافت نیز در حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: زیربنای کل دانشکده کشاورزی ۸۰ هکتار است و ۳۰۰ دانشجو داریم که در ۹ رشته ارائه شده در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی و شیلات اشتغال به تحصیل دارند.

دکتر محمدامین کهن مو تصریح کرد: در گلخانه تحقیقاتی و تولیدی دانشکده کشاورزی محصولاتی چون خیار، گوجه فرنگی، فلفل دلمه و نوعی لوبیای خوراکی با غلاف بلند (که تقریبا به یک متر می رسد) تولید می شود.

انتهای پیام/

نـظـرات