کـد خبـر : 21963
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۴۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سال تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد؛

دوره مهارت بیان تفسیر در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با حضور ۲۰۰ طلبه برگزار شد

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی از برگزاری دوره مهارت بیان تفسیر در این دارالقرآن برای طلاب حوزه خبر داد.

دوره مهارت بیان تفسیر در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با حضور ۲۰۰ طلبه برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، مرتضی نجفی قدسی، شامگاه شنبه ۱۹ اسفند در مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سال تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در دارالقران علامه طباطبایی که با حضور آیت الله استادی، غروی و مدرسی یزدی برگزار شد گفت: یکی از اهداف این دارالقرآن تقویت حرکت های تفسیری در قم و با کمک حوزه علمیه است.

وی افزود: در این راستا دوره یکساله تقویت مهارت های بیان تفسیر در دارالقرآن علامه با حضور ۲۰۰ تن از طلاب حوزه در چهار کلاس حال انجام است.

نجفی قدسی با بیان اینکه دارالقرآن علامه طباطبایی شعبه ای از دارالقرآن امام علی(ع) است بیان کرد: تاسیس این دارللقرآن سبب احیای منزل آیت الله مدرس به عنوان یکی از علمای مجاهد و نستوه شده است.

وی افزود: مسابقات قرآن در سال جاری توسط این دارالقرآن در گستره ملی برگزار شد که بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شرکت کننده در بخش آقایان و هفت هزار و ۲۰۰ نفر در بخش بانوان در رشته های مختلف قرآنی شرکت کردند.

وی همچنین در سخنانی با اشاره به اهمیت مساجد گفت: مساجد زیادی در کشور داریم که نیازمند احیاء است و احیاء آن در جذب و جلب مردم به خصوص جوانان و نوجوانان است که نیازمند کارهای فرهنگی اثرگذار در این زمینه هستیم.

نجفی قدسی تصریح کرد: امام خمینی فرمودند: «وقتی باید برای انقلاب نگران باشیم که مساجد خالی شوند»، زیرا مساجد پشتوانه انقلاب هستند و تداوم انقلاب نیز در گرو احیاء مساجد و جذب مردم است.

انتهای پیام/

نـظـرات