کـد خبـر : 21936
تـاریخ انتـشـار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۵۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان خبر داد

شرکت ۱۰۲ هنرجوی همدانی در مرحله عملی مسابقات علمی کاربردی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان از شرکت ۱۰۲ هنرجوی استان در مرحله عملی مسابقات علمی- کاربردی هنرستان‌های شاخه کارودانش خبرداد و گفت: مرحله کشوری مسابقات اردیبهشت ۹۷ برگزار می‌شود.

شرکت ۱۰۲ هنرجوی همدانی در مرحله عملی مسابقات علمی کاربردی

به گزارش خبرگزاری ایونا، عباس احمدی‌ مقیم با بیان اینکه مرحله عملی شانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی شاخه کارودانش استان برگزار شد، اظهار کرد: در این مرحله که در چهار حوزه امتحانی برگزار شد ۱۰۲ هنرجوی استان حضور داشتند.

وی با قدردانی از عوامل اجرایی مسابقات به ویژه مدیران هنرستان‌ها، خاطرنشان کرد: مرحله کشوری مسابقات اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همدان با بیان اینکه اکنون این فرهنگ در کشور در حال نهادینه شدن است که همه راه‌ها به دانشگاه و کار دولتی ختم نمی‌شود، گفت: از این رو آینده خوبی پیش روی هنرجویان هنرستان‌ها قرار دارد چراکه این افراد مهارت داشته و قادرند کارآفرینان خوبی باشند.

وی با بیان اینکه امروز درصد خوبی از دانش‌آموزان در دوره متوسطه در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند، گف: این امر نشان‌دهنده یک تحول در نگرش فرهنگ تحصیل است و اقبال دانش‌آموزان و خانواده‌ها از فرهنگ مهارت‌آموزی کمک می‌کند تا نیروهای خلاق، کارآفرین و دارای مهارتی را برای توسعه کشور تربیت کنیم.

احمدی‌مقیم با بیان اینکه حمایت از هنرجویان از دیگر اولویت‌های آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری این مسابقات، شناسایی استعدادهای برتر در حوزه آموزش‌های مهارتی و معرفی آنهاست.

وی با بیان اینکه رشته‌های مهارتی از جمله فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش که مهارت دانش‌آموزان را مورد هدف قرار داده در آینده با اقبال بسیاری روبرو خواهد شد، تصریح کرد: در حوزه نظری ما تحصیلکرده‌های زیادی داریم که در این رشته‌ها تحصیلکرده و دارای مدارج علمی بالا هستند ولی متاسفانه هنوز اقبالی برای کار در بازار برای آنها وجود ندارند.

انتهای پیام/

نـظـرات