کـد خبـر : 21886
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان خبر داد:

احداث ۶۰ مدرسه در نقاط محروم سیستان و بلوچستان

در گردهمایی مشترک مدیران کل و شورای معاونین وزارت آموزش‌وپرورش در چابهار، مدیران کل احداث ۶۰ مدرسه در نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان را عهده‌دار شدند.

احداث ۶۰ مدرسه در نقاط محروم سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری ایونا، علیرضا نخعی، مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این اجلاس گفت: مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های مختلف کشور و اعضای شورای معاونان وزارت، شرکت‌کننده در گردهمایی چابهار ساخت ۶۰ مدرسه یک و ۲ کلاسه را در دورترین نقاط این استان بر عهده گرفتند.
نخعی با اشاره به حاشیه گردهمایی مشترک شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش و مدیران کل استان‌های سراسر کشور در چابهار اظهار دشت: یکی از برکات این گردهمایی مشترک تقبل ساخت ۶۰ مدرسه توپی متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان هر یک به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال توسط مدیران کل آموزش‌وپرورش سراسر کشور و اعضای شورای معاونان وزارتخانه، است.

وی ادامه داد: سرعت، کیفیت و مقرون‌به‌صرفه بودن از ویژگی‌های مهم این نوع فضاهای آموزشی خواهد بود.

وی بابیان اینکه متوسط زیربنای فضای آموزشی در کشور ۵٫۳۴ مترمربع و در سیستان و بلوچستان ۳٫۱۱ مترمربع است، اظهار داشت: این استان برای رسیدن به میانگین فضاهای آموزشی کشور نیازمند ساخت یک‌میلیون مترمربع فضای جدید است.

در حال حاضر بیش از ۷۰۰ هزار دانش‌آموز سیستان و بلوچستان در ۶ هزار و ۳۰۰ مدرسه تحصیل می‌کنند و ۳۶ هزار و ۷۰۰ فرهنگی نیز سکان‌دار تعلیم و تربیت در این استان هستند.

انتهای پیام/

نـظـرات