کـد خبـر : 21881
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۲۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر کل امور تربیتی آموزش و پرورش:

فروش سوال و جواب‌های آزمون «دوره آموزشی مدیریت فعالیت‌های اردویی» پیگرد قانونی دارد

شکوهی تبلیغ و فروش برنامه‌هایی تحت عنوان سوال و جواب آزمون دوره آموزشی فرآیند محور برنامه‌ریزی و مدیریت فعالیت‌های اردویی از سوی برخی کانال‌ها و گرو‌هایی در فضای مجازی را غیر قانونی دانست.

فروش سوال و جواب‌های آزمون «دوره آموزشی مدیریت فعالیت‌های اردویی» پیگرد قانونی دارد

به گزارش خبرگزاری ایونا، مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: دوره آموزشی فرآیند محور برنامه‌ریزی و مدیریت فعالیت‌های اردویی با هدف آشنایی با قوانین و مقررات برگزاری اردوهای دانش‌آموزی از بهمن‌‌ماه سال جاری به صورت الکترونیکی در سراسر کشور برای فرهنگیان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی فعالیت‌های آموزشی دوره به نحوی طراحی شده که آموزش‌های لازم به صورت فرآیندی ارائه شود، تصریح کرد: جلسات برگزای این دوره آموزشی به ترتیب زمانی اعلام شده برای فراگیران فعال می‌شود.

شکوهی اظهار کرد: در طول دوره این امکان برای فراگیران در نظر گرفته شده که بتوانند در بحث و گفت‌وگوها و پرسش و پاسخ‌ها فعالیت داشته و در فعالیت‌های دوره مشارکت فعال داشته باشند.

غنا بخشیدن به آموزش‌های ارائه شده در اردوهای دانش‌آموزی
وی با اظهار تأسف ابراز کرد: اخیرا مشاهده شده است که برخی از گروه‌ها و کانال‌های مجازی در حال تبلیغ و فروش برنامه هایی تحت عنوان سوالات و پاسخ‌های آزمون این دوره هستند که از این طریق درآمدی برای خود کسب کنند.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هدف طراحان این برنامه‌ها صرفا کسب درآمد از فراگیران بوده است، تأکید کرد: این موارد به هیچ وجه مورد تأیید این اداره کل نیست و در صورت شناسایی افراد خاطی، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه چنین اقداماتی صرفا در راستای تخریب اهداف دوره‌های آموزشی است، افزود: هدف از برگزاری این دوره آموزشی در مرحله اول غنا بخشیدن به آموزش‌های ارائه شده در اردوهای دانش‌آموزی و کاستن از مخاطرات پیش روی این اردوهاست.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: با توجه به فرآیند محور بودن این دوره آموزشی ملاک قبولی در دوره، آزمون پایانی نبوده بلکه شرکت در طول دوره و فعالیت در آن است.

انتهای پیام/

نـظـرات