کـد خبـر : 21878
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۱۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

زاهدی مطرح کرد:

آموزش قانون اساسی در دانشگاه‌ها/ تسری حقوق شهروندی در جامعه با آموزش از طریق مدرسه و دانشگاه‌

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش هر مسئله‌ای را باید از آموزش و پرورش آن هم با برنامه‌ریزی آغاز کرد، گفت: حقوق شهروندی در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها آموزش داده شود.

آموزش قانون اساسی در دانشگاه‌ها/ تسری حقوق شهروندی در جامعه با آموزش از طریق مدرسه و دانشگاه‌

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدمهدی زاهدی درخصوص ظرفیت آموزش و پرورش در آموزش و گسترش حقوق شهروندی در جامعه، گفت: به‌یقین دولت، مجلس و قوه‎قضاییه باید در راس رعایت حقوق شهروندی قرار بگیرند تا این مهم به مرور در تمام جامعه تسری پیدا کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش حقوق شهروندی از وظایف رسانه‌های عمومی به ویژه رسانه ملی است ضمن آنکه می‌توان آن را به تناسب فهم و درک این موضوع در پایه‌های مختلف تحصیلی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تدریس کرد.

وی با بیان مثالی در این خصوص ادامه داد: به عنوان مثال می‌توان قانون اساسی را در دانشگاه‌ها آموزش داد اما شاید در دبستان و متوسط اول نشود این مهم را با تمامی جزئیات تدریس کرد؛ این مسئله در رابطه با حقوق شهروندی نیز صدق می‌کند.

زاهدی با بیان اینکه باید این آموزش‌ها به مردم و دولتمردان دو طرفه باشد، اظهارکرد: در صورت آگاهی تمامی شهروندان و دولتمردان از حقوق شهروندی می‌توان انتظار اجرا و پایبندی به این حقوق را از آن‌ها داشت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش هر مسئله‌ای را باید از آموزش و پرورش آن هم با برنامه‌ریزی آغاز کرد، گفت: آموزش مشاوران، مدیران و معلمان در قالب کارگاه‌های آموزشی و تدوین واحدهای درسی نیز در این خصوص از اهمیت فراوانی برخوردار است.

انتهای پیام/

نـظـرات