کـد خبـر : 21868
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۵۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرمسئول یک نشریه دانشجویی:

مطالعه علمی در کنار مهارت عملی منتج به نتیجه مطلوب خواهد شد

مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی با اشاره به اینکه مطالعه علمی در کنار مهارت عملی منتج به نتیجه مطلوب خواهد شد، افزود: نباید نشریات دانشجویی را چون به دلیل انتشار در تیراژ کم، دست‌کم گرفت زیرا تولید محتوای فاخر علاوه بر جذب و نگهداری مخاطب، گامی برای تمرین ورود به عرصه‌های بزرگتر اجتماعی پس از فارغ‌التحصیلی است.

مطالعه علمی در کنار مهارت عملی منتج به نتیجه مطلوب خواهد شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، مهدی محمدی اظهار کرد: وارد شدن در هر عرصه‌ای باید با مطالعه و کسب تجربه کافی باشد تا بتوان به نتیجه مطلوب و هدف تعیین شده رسید که در این راستا، فعالیت در عرصه نشریات دانشجویی نیز مستثنی نبوده و هر دانشجوی علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه باید با کسب دانش و آگاهی لازم قدم در این راه بگذارد.

مدیر مسئول نشریه دانشجویی بسام که در دانشگاه آزاد ابهر منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: نسبت به گذشته مخصوصا از سال ۸۳ که قوانین و آیین‌نامه‌های جدی در این رابطه مصوب شد، فعالیت نشریات دانشجویی بهتر شده و برای رسیدن به نقطه مطلوب باید دانشجویان و دست‌اندرکارن دانشگاهی عزم جدی‌تری نسبت به این مساله داشته باشند.

محمدی تاکید کرد: مسئولان مرتبط خارج از دانشگاه از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که نهاد متولی فعالیت نشریات است نیز می‌تواند در راستای حمایت از دانشجویان فعال در عرصه نشریات دانشجویی گام‌های خوبی بردارد.

وی با اشاره به برگزاری دومین کارگاه تخصصی اصول و مبانی نشریات در واحد ابهر، گفت: هشتم اسفند سالجاری به همت کانون فرهنگی بسام و با همکاری اداره فرهنگ ابهر طی دوره «اصول و مبانی نشریات» شامل چهار کارگاه: اصول روزنامه‌نگاری،جایگاه مطبوعات در رسانه، گرافیک مطبوعاتی و حقوق نشریات برگزار شد .

انتهای پیام/

نـظـرات