کـد خبـر : 21833
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۱۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر آموزش و پرورش بویراحمد عنوان کرد

هدایت دانش‌آموازن بویراحمدی به سمت رشته‌های فنی بهترین راه کاهش نرخ بیکاری

یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش سوق دادن دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای است که با توجه به وضعیت بیکاری در کشور توجه به هنرستان‌ها برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان یک ضرورت انکارناپذیر است.

هدایت دانش‌آموازن بویراحمدی به سمت رشته‌های فنی بهترین راه کاهش نرخ بیکاری

به گزارش خبرگزاری ایونا، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد صبح امروز در آیین افتتاحیه دوره آموزشی هنرآموزان عمران و معماری شهرستان‌های بویراحمد، دنا، و بخش‌های مارگون و لوداب در هنرستان کاردانش وحدت یاسوج بر تداوم دوره‌های دانش افزایی معلمان تاکید کرد.

علی حسن‌زاده با بیان اینکه اگر آموزش به خوبی شکل بگیرد افراد توانمند می‌شوند و وظایف خویش را به نحو احسن انجام می‌دهند گفت: اگر دنبال ارتقاء کیفیت آموزشی در آموزش و پرورش هستیم باید معلمان ما به دانش روز مجهز شوند.

وی افزود: در محیط پرتلاطم و رقابتی امروز آموزش و پرورش رسالت خطیری در تربیت نیروهای خلاق، متخصص و آموزش دیده بر عهده دارد که مستلزم دانش افزایی هنرآموزان هنرستان‌ها برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است.

حسن‌زاده افزود: جهت تحقق اهداف و ماموریت‌های آموزش و پرورش برای تربیت نسلی خلاق و مسؤولیت‌پذیر باید آموزش و پرورش در اولویت اول کشور قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان هنرستان‌ها به دلیل مهارت آموزی بهتر زمینه اشتغال‌زایی آنها فراهم می‌شود؛ گفت: خروجی هنرستان‌ها باید دانش‌آموزانی ماهر و آموزش دیده باشد تا بتوانند در بخش‌های مختلف برای رونق تولید و اشتغال جذب بازار کار شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد اظهار امیدواری کرد با رفع مشکلات و نارسایی‌های فضا، تجهیزات و نیروی انسانی به سمت جایگاه شایسته هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای بیش از پیش گام برداریم.

در نظام آموزش فنی و حرفه‌ای شایستگی‌های فنی و غیر فنی بر اساس استانداردهای دنیای کار آموزش داده می‌شود.

مدیر اجرایی دوره آموزشی عمران و معماری در این آیین آموزش را ابزار توانمند سازی و آگاهی بخشی معلمان برای هدایت و آموزش بهتر دانش آموزان دانست.

سید ولی موسوی با بیان اینکه نگاه هزینه‌ای به مقوله آموزش خطرناک است خاطرنشان کرد: در عصر ارتباطات هر سیستمی که به آموزش نیروی انسانی اعتقاد نداشته باشد دیر یا زود از چرخه توسعه خارج خواهد شد.

وی گفت: دوره آموزشی نقد و بررسی کتابهای جدیدالتالیف رشته‌های عمران و معماری به صورت قطبی در شهرستان‌های بویراحمد،گچساران و کهگیلویه برای هنرآموزان در اسفندماه امسال در حال برگزاری است که در این دوره‌های آموزشی ضمن تحلیل و بررسی کتب درسی هنرآموزان با نحوه ارزشیابی و آخرین تغییرات کتب درسی بر اساس سند تحول بنیادین آشنا خواهند شد.

موسوی افزود: در دوره جدید نظام آموزش فنی و حرفه ای به دانش‌آموزان شایستگی های فنی و غیر فنی بر اساس استانداردهای دنیای کار در دوره سه ساله هنرستانها آموزش داده می‌شود.

گفتنی است دوره آموزشی هنرآموزان عمران و معماری شهرستان‌های بویراحمد، دنا، مارگون و لوداب در هنرستان کاردانش وحدت یاسوج به مدت دور روز در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

نـظـرات