کـد خبـر : 21787
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۰۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

نصرت الله ضرغام :

پژوهش های حوزه پزشکی کاربردی می شوند

تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شد.

پژوهش های حوزه پزشکی کاربردی می شوند

به گزارش خبرگزاری ایونا، بر اساس این تفاهم نامه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران از حمایت های صندوق در ارتباط با ۱۰ طرح تحقیقاتی، ۱۰ طرح پسا دکترا و ۱۰ طرح رساله دکترا بهره مند می شود.
در نشست امضای این تفاهمنامه نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناروان معاونت علمی توضیحاتی از سوابق، دستاوردها و نیز چشم انداز محورهای سه گانه و فعالیت ها و سیاست های صندوق ارائه داد و در عین حال به نحوه حمایت صندوق از فعالیت های علمی و پژوهشی اعضا هیات علمی و دانشجویان Ph.D اشاره کرد.
به گفته وی، اعضا هیات علمی و دانشجویان باید تحقیقاتی را در نظر گیرند که بتواند سلامت مردم و جامعه را در نظر داشته باشد. بخصوص مواردی مانند اهمیت غذای سالم، محیط زیست پاک و سالم و تغییرات آب و هوایی و نیز مسایل مربوط به تغییرات هرم سنی جمعیت کشور را بعنوان موضوعات مهم تحقیقاتی به پژوهشگران یادآوری کرد.
در پایان تعدادی از اعضاء هیات علمی ضمن استقبال از تشکیل چنین جلسه ای از کلان نگری، جامع نگری و نگاه برای حل مشکلات مردم در تحقیقات که مورد پشتیبانی صندوق(INSF) قرار می گیرد تشکر کرده و نقطه نظرات و پیشنهادات و خواسته های خود را مطرح کردند. قرار شد این نقطه نظرات برای بهره برداری و جمع بندی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

نـظـرات