کـد خبـر : 21758
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۳ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون وزیر بهداشت:

از انتقادات سازنده دانشجویان استقبال می‌کنیم

معاون وزیر بهداشت در دیدار با مسئولین دانشکده علوم پزشکی آبادان ضمن تاکید بر لزوم توجه به انتقادات دانشجویان گفت: از انتقادات سازنده دانشجویان استقبال می‌کنیم.

از انتقادات سازنده دانشجویان استقبال می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پایان سفر یک روزه خود به دانشکده علوم پزشکی آبادان در جلسه‌ای که با حضور دکتر علیرضا آموزنده رییس دانشکده، دکتر نورالله طاهری معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر سید عابدین حسینی آهنگری معاون دانشجویی و فرهنگی و خزاعل رییس اداره بودجه این دانشکده برگزار شد،ضمن اشاره به ظرفیت‌های بالای دانشکده علوم پزشکی آبادان برای تبدیل شدن به دانشگاه گفت: این دانشکده دارای پتانسیل‌های فراوانی برای رشد در زمینه‌های مختلف است و می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به دانشگاه تبدیل شود.

 

در این جلسه دکتر آموزنده با اعلام اینکه خوابگاه ۴۰۰ واحدی دانشکده مطابق با استانداردها در دست ساخت است، گفت: آبادان برای پیشرفت، نیازمند توجه ویژه مسئولین در حوزه‌های مختلف است و لازم است زیرساخت‌های لازم برای گسترده شدن دانشکده و تبدیل آن به دانشگاه فراهم شود.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه ضمن قدردانی از زحمات دکتر فراهانی و ابراز خرسندی از رضایتمندی وی از دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: این دانشکده تنها دانشکده‌ای است که اختصاصا در منطقه آزاد واقع شده و به دنبال آن هستیم شرایطی فراهم شود که مدرک ارائه شده از این دانشکده در دانشگاه‌های معتبر دنیا قابل قبول باشد. در این‌صورت جذب دانشجویان خارجی در این دانشکده و پیشرفت‌های علمی و اقتصادی از این طریق را به دنبال خواهد داشت.

 

در ادامه فراهانی با تقدیر از مسئولین دانشکده گفت: دانشکده علوم پزشکی آبادان جهش قابل توجهی داشته و احداث چنین خوابگاهی مطابق با حداکثر استانداردها یکی از مهم ترین اقدامات این دانشکده است.

 

معاون وزیر بهداشت در ادامه جلسه، ضمن ابراز رضایت از کیفیت غذای ارائه شده در سلف این دانشکده در مقایسه با دانشگاه‌های بزرگ، پیشنهاد توزیع غذاهای نیم پرس را مطرح کرد و گفت: می‌توان طرحی با عنوان غذای نیم پرس اجرا کرد که براساس آن، ۶۰ درصد حجم غذای کنونی با نصف قیمت در اختیار دانشجویانی که این حجم از غذا برایشان زیاد است، قرار بگیرد. در این صورت از دور ریختن حجم بسیاری غذا جلوگیری می‌شود و برای دانشجویان نیز صرفه اقتصادی دارد.

 

وی همچنین با اشاره به نقش مهم مفدا در پیشرفت فعالیت‌های دانشگاهی گفت: باید ظرفیت نقدپذیری مسئولان افزایش یابد و دانشجویان بتوانند بدون هراس انتقادات خود را به گوش مسئولان معاونت برسانند.

 

به گزارش مفدا، فراهانی در ادامه افزود: نباید از نقد شدن بترسیم. انتقادات می‌توانند راه روشنی برای پیشرفت و توسعه پیش روی ما بگذارند و مفدا در این مسیر می‌تواند در شنیده شدن نقد دانشجویان و برطرف شدن مشکلات کمک بزرگی کند.

 

انتهای پیام/

نـظـرات