کـد خبـر : 21643
تـاریخ انتـشـار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۲۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خبر داد؛

ایجاد اشتغال برای ۲۳۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: امسال تاکنون با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت زمینه اشتغال دو هزار و ۳۰۰ خانوار تحت حمایت از طریق مشاغل خرد ایجاد شده و با راه‌اندازی مراکز کاریابی در پارس‌جنوبی و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، افرادی نیز که دارای مهارت بوده به اشتغال در شرکت‌های موجود درآمده‌اند.

ایجاد اشتغال برای ۲۳۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در سال جاری

به گزارش خبرگزاری ایونا، احمد لطفی ظهر امروز در پیش از خطبه‌های نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: کمیته امداد به عنوان یکی از نهادهای انقلابی و بر اساس اندیشه‌های دینی و رسیدگی به امور محرومین توسط حضرت امام (ره) در ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۷ تاسیس شد.

وی افزود: از جمله وظایف و رسالت‌های خطیری که بر عهده این نهاد واگذار شده می‌توان به شناسایی و رسیدگی به نیازمندان و ترویج فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در راستای فقرزدایی برنامه‌های خوبی در نهاد کمیته امداد پایه‌ریزی و به مرحله اجرا در آمده است هر چند که ما تولید کننده فقر نیستیم و عواملی از جمله عوامل طبیعی و غیرمترقبه مانند سیل و زلزله، حوادث، سوانح رانندگی و آسب‌های اجتماعی مانند موادمخدر و طلاق در تولید فقر تاثیرگذار هستند.

لطفی یادآور شد: آن چیز که هم اکنون قابل مشاهده است تغییر جنس و سن فقر است به گونه‌ای که اگر چند سال پیش یک خانواده صرفا برای رفع یک مشکل به کمیته امداد مراجعه می‌کرد هم اکنون با نیازهای فراوانی به این نهاد مراجعه دارد ضمن این که سن فقر نیز جوان‌تر شده و شاهد نیازمندانی هستیم که سن آنها خیلی جوان است.

وی ادامه داد: در راستای توان‌افزایی و خودکفاشدن خانواده‌های تحت پوشش بسته‌های مختلف خدمتی از جمله بسته‌های فرهنگی و اشتغال تعریف شده تا زمینه توانمندسازی آنها انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: امسال تاکنون با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت زمینه اشتغال دو هزار و ۳۰۰ خانوار تحت حمایت از طریق مشاغل خرد ایجاد شده و با راه‌اندازی مراکز کاریابی در پارس‌جنوبی و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، افرادی نیز که دارای مهارت بوده به اشتغال در شرکت‌های موجود درآمده‌اند.

لطفی عنوان کرد: یکی از مهمترین کارکردهای این نهاد، ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی با همکاری سپاه در ۳۲۰ روستای استان بوشهر به عنوان هدیه رهبری به این خانواده‌‌ها بوده است که سبب شده بخش عمده‌ای از مشکلات خانواده‌های تحت پوشش روستایی به مسکن مقاوم رفع شود.

وی بیان کرد: در زمینه ازدواج آسان نیز موفق شدیم زمینه ازدواج آسان یک‌هزار و ۵۰۰ زوج جوان تحت حمایت این نهاد در استان بوشهر را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

نـظـرات