کـد خبـر : 21626
تـاریخ انتـشـار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

فرهنگی توضیح داد:

سرنوشت نامه نمایندگان درباره انحلال مدارس سمپاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی دولتی چه شد؟

عضو هیات رئیسه مجلس درباره سرنوشت نامه نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درباره انحلال مدارس سمپاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی دولتی توضیح داد.

سرنوشت نامه نمایندگان درباره انحلال مدارس سمپاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی دولتی چه شد؟

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدحسین فرهنگی با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان به رئیس‌جمهور درباره انحلال مدارس سمپاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی دولتی، گفت: هیات رئیسه مجلس پیگیر دریافت پاسخ این نامه‌ها بوده است و شنیده شده رئیس‌جمهور و مسئولان مربوطه در حال تجدید نظر هستند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر دولت و دستگاه‌های ذیربط در خصوص این تصمیم مسیر بیراهه است درباره حذف دانشگاه‌های علمی کاربردی، توضیح داد: ادامه داد: باید تمامی دولت در راستای آموزش‌های کاربردی و مهارتی و تقویت استعدادها تلاش کرده و شرایط آن را فراهم کنند.

وی افزود: متاسفانه دولت از برخی آموزش‌های کلیشه‌ای و غیرکاربردی حمایت اما با آموزش‌هایی که فواید آن مستقیما به بازار کار می‌رسد، مخالفت می‌کند.

فرهنگی با بیان اینکه در جریان استیضاح هفته آینده وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی کوتاهی وی در رابطه با آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای نیز پیگیری و مطرح خواهد شد، اضافه کرد: محدود کردن دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، حذف دانشگاه‌های علمی کاربردی و برخی از رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی صحیح نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص اینکه دولت برای این کار ادله کیفی‌سازی دانشگاه‌ها را مطرح کرده است، گفت: کیفی‌سازی به معنای تبدیل رشته‌های غیرکاربردی به کاربردی و مهارتی است در حالی که تجربه نشان داده افراد وارد بستر کار شده با گذراندن تحصیلات خود را در رابطه با شغل‌شان کارآیی بیشتری پیدا می‌کنند./

انتهای پیام/

نـظـرات