کـد خبـر : 21577
تـاریخ انتـشـار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان:

رویکرد کارآفرینی اجتماعی در وزارت ورزش وجود دارد

حجتی گفت: رویکرد کارآفرینی اجتماعی در وزارت ورزش و جوانان همانند وزارت کشور وجود دارد.

رویکرد کارآفرینی اجتماعی در وزارت ورزش وجود دارد

به گزارش خبرگزاری ایونا، “رضا حجتی” مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در نشست صمیمی استاندار قزوین با جوانان نخبه و نمایندگان سازمان های مردم نهاد علیرغم اینکه وزارت ورزش متولی اشتغال جوانان نیست و این قضیه باید از طریق وزارتخانه های متولی امر پیگیری شود وزارت ورزش و جوانان در کنار انجام وظایف اصلی خود رویکرد کارآفرینی اجتماعی نیز دارد.

حجتی با تاکید براینکه در وزارت ورزش حوزه جوانان مغفول مانده تصریح کرد: باتوجه به جذابیت ورزش حوزه جوانان در سایه این عرصه قرار گرفته البته تلاش های زیادی در راستای ساماندهی امورجوانان انجام شده است.

وی از احتمال تشکیل مجدد سازمان جوانان یا یک دستگاه تخصصی جوانان در مجموعه وزارت ورزش خبر داد و گفت: تشکیل یک دستگاه تخصصی جوانان از وعده های انتخاباتی رییس جمهور است و حدود ۲۴دستگاه دولتی نیز متولی حوزه جوانان هستند که امیدواریم در این حوزه اتفاقات خوبی بیفتد.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: همچنین تشکیل مجدد سازمان جوانان محتمل است تا به این حوزه بیش از پیش توجه شود.

حجتی تاکید کرد: وزارت ورزش مسوول اشتغالزایی و تامین مسکن جوانان نیست ولی بصورت غیرمستقیم سعی می کند چالش های موجود را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: از زمان انحلال سازمان ملی جوانان شورای عالی جوانان به ندرت تشکیل شده و مشکلات آنان به ما گزارش نشده است.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه به نوجوانان توجه ویژه نمی شود افزود: طبق سرشماری سال۹۵، ۲۰میلیون جوان ۱۵ تا ۲۹ساله در کشور داریم که باید به امورات آنها رسیدگی شود و البته نرخ رشد جوانی در کشور ما روبه افول است.

حجتی با تاکید براینکه باید برای اشتغال و ازدواج جوانان تدبیر شود گفت: امیدواریم سازمان ملی جوانان یا بخشی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل و به این امورات رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: معنای دموکراسی این نیست که مخالفان را کناربزنیم بلکه باید این کار را به گفت و گو و دیالوگ تبدیل کنیم.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: نباید به خودمان اجازه دهیم برعلیه هم توطئه کنیم.

حجتی مهم ترین مشکل جامعه را دروغگویی عنوان و خاطرنشان کرد: در اجتماع بنابر راستگویی است و باید مسوولان رفتار صادقانه ای با جوانان داشته باشند.

وی ادامه داد: کلید حل همه مشکلات تعامل و صبر است و جوانان باید صعه صدر خود را بالا ببرند.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به محدودیت های سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: NGOها برای انجام ماموریت خود با بی اعتنایی ادارات دولتی مواجه می شوند و متاسفانه در برابر مدیریت مشارکتی مقاومت وجوددارد که باید برطرف شود.

حجتی وجود ۲میلیون و ۵۰۰ هزارکارمند در دولت را مازاد دانست و افزود: در بدو تشکیل دولت ۵۰۰هزار کارمند وجودداشت و این تعداد برای مملکت زیاد است.

انتهای پیام/

نـظـرات