کـد خبـر : 21562
تـاریخ انتـشـار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۲۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان:

در سال جاری حدود شش هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده ها ایجاد نمودیم

در استان اصفهان ۲۵ هزار فرزند نیازمند تکفل داریم و اگر ۱۰۰ هزار خانواده یعنی از هر چهار خانواده یک مورد مسئولیت تکفل را برعهده بگیرند نیاز این افراد در زمینه‌های مختلف رفع می شود.

در سال جاری حدود شش هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده ها ایجاد نمودیم

به گزارش خبرگزاری ایونا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان در نشست خبری پایان سال باخبرنگاران اظهارداشت: امسال هفته احسان و نیکوکاری با شعار «جوانه لبخند می‌کاریم» از نیمه اول تا ۲۱ اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

حمیدرضا شیران گفت: در خصوص برنامه های هفته احسان و نیکوکاری، امسال ۴۱۰۰ پایگاه درمیادین و مدارس استان برپا و روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفندماه در میدان قدس و باغ موزه چهلستون بازارچه و نمایشگاه توانمندیهای خودکفایی برای نمایش توانمندی های افراد تحت پوشش کمیته امداد دایر خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در هفته احسان و نیکوکاری ۶ میلیارد و ۶۰ میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد، ابرازنمود : بخش زیادی از مبالغ جمع آوری شده از سوی مدارس بوده که بین دانش آموزان نیازمند مدرسه توزیع شده است.

مدیر کل کمیته امداد خمینی استان اصفهان با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) به سمت و سوی توانمندسازی افراد تحت تکفل رفته است، بیان داشت: ۲۰ درصد تولیدات دامی، ۱۷ درصد صنایع دستی و بیش از ۶۰ درصد تولیدات فرش توسط خانواده تحت حمایت کمیته امداد خمینی انجام شده است.

شیران افزود: در سال جاری حدود شش هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده ها ایجاد و چهار هزار طرح اشتغال جاری داریم وبخشی از این افراد درآمد پایینی دارند و هنوز تحت حمایت ما هستند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر خانواده‌ای قادر به کار و فعالیت که تنها تحت حمایت کمیته امداد قرار داشته باشد نداریم، ابراز داشت: ما در بازه‌های زمانی مختلف توانمندسازی افراد تحت تکفل را انجام می دهیم و پس از مدتی این افراد از حمایت ما خارج می شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان اذعان داشت: کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان در حال حاضر ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش دارد که از این آمار ۸۶ هزار خانوار مستمری بگیر کمیته امداد هستند.

وی ادامه داد: حدود هشت هزار نفر در طرح محسنین که ویژه فرزندان غیریتیم است با سرانه ماهانه ۵۰ هزار تومان تحت حمایت حامی قرار دارند اما همچنان ۱۱ هزار فرزند هنوز بدون حامی داریم.

شیران بیان نمود: در ۱۱ ماهه امسال ۲۴ میلیارد تومان از صندوق های صدقات استان جمع آوری و در بین نیازمندان تحت پوشش توزیع شده است، البته اما عمده درآمدها از صندوق های خانگی و صندوق هایی که در مکان های سربسته مثل ادارت و ارگان ها قرار گرفته، جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ هزار صندوق صدقات در معابر و منازل سطح استان اصفهان قرار دارد، تصریح کرد: گاهی صندوق های صدقات در استان اصفهان مرود سرقت قرار می گیرد، از این رو کل صندوق ها ایمن سازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان گفت: امسال یارانه های افراد تحت حمایت کمیته امداد سه برابر افزایش پیدا کردو با این اقدام خداپسندانه میانگین پرداخت ۷۰ هزار تومانی سرانه به افراد تحت حمایت به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در صدد است امکان دریافت صدقات مردمی به روش دیجیتالی را برقرار کند و اپلیکیشن مربوطه برای استفاده از طریق تلفن همراه را آماده سازی کند، مراحل مطالعاتی این طرح تا خرداد ماه سال آینده به اتمام می رسد.

شیران تاکید کرد: تیم بازرسی داخلی کمیته امداد استان اصفهان قوی ترین بازرسان در دستگاه های اداری هستند که به تمام تخلفات رسیدگی می کنند

وی با بیان اینکه اکنون سن خیران بالا رفته است، تاکید کرد: لازم است این فرهنگسازی در میان جوانان نیز ایجاد شود و می‌توان این نهادینه کردن فرهنگ نیکوکاری را از مدارس آغاز کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کشورهای لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و افغانستان نیزاز کمیته امداد امام خمینی الگوبرداری شده است وصندوقهایی در معابر نصب نموده اند.

شیران اذعان نمود: ۳۵۰ میلیون کمک نقدی برای کرمانشاه جمع آوری کردیم اما تمامی این مبلغ از صندوق هایی جمع آوری شده است که برچسب کمک به کرمانشاه داشته است.

وی درپایان باتاکید گفت: به هیچ عنوان اجازه نداریم از دیگر کمک های مردمی استفاده کنیم و حتی درآمد کارمندان و غیره نیز همانند دیگر ادارات دولتی است.

انتهای پیام/

نـظـرات