کـد خبـر : 21366
تـاریخ انتـشـار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۱۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در هشتمین نشست بین‌الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

دانشگاه کردستان برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه تعاملات علمی شد

دانشگاه کردستان در هشتمین نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به عنوان دانشگاه برتر در حوزه تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین‌المللی و تحقق اهداف دیپلماسی علم و فناوری شد.

دانشگاه کردستان برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه تعاملات علمی شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، در این همایش که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، دانشگاه کردستان بدلیل فعالیت در تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین‌المللی در راستای تحقق اهداف دیپلماسی علم و فناوری، با کسب رتبه اول در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور در ارزیابی فعالیت‌های علمی بین‌المللی سال ۹۶ – ۹۵ معرفی شد.
سند چشم ‌انداز کشور در سال ۱۴۰۴ در قالبی از تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین‌المللی، برخوردار از دانش پیشرفته، توانا در تولید علم و فناوری و متکی بر سهم منابع انسانی و سرمایه اجتماعی به تصویر کشیده شده است، در همین راستا آموزش عالی بعنوان نیروی محرکه توسعه پایدار و حرکت به سوی کسب مزیت رقابتی کشورها در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی به کار گرفته می‌شود.
دانشگاه کردستان نیز همت خود را به کار بسته و طی چند سال اخیر با طراحی و مدیریت انواع همکاری‌ های بین‌المللی با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سراسر جهان بویژه دانشگاه‌های کشورهای همجوار و با ارائه پتانسیل علمی دانشگاه در صحنه بین‌المللی با استفاده از روش‌های گوناگون از قبیل جذب دانشجویان بین المللی، ایجاد دوره های مشترک تحصیلی و غیره، به عنوان دانشگاه برتر در حوزه فعالیت‌های علمی بین‌المللی در سال ۹۶ – ۹۵ معرفی شد.
بر مبنای طرح تحول راهبردی دانشگاه کردستان، دستیابی به مرجعیت علمی و فناوری درآسیا از جمله اهداف کلان این دانشگاه است که در چشم‌انداز آینده آن ترسیم شده و دانشگاه کردستان مسئولیت اجتماعی خود را بیش از پیش لحاظ کرده و موقعیت خود را در منطقه و موقعیت نظام آموزشی عالی را در بلند مدت به عرضه آموزش فراملی در رشته‌های مختلف نائل کرده است.
دانشگاه کردستان در سال ۱۳۵۵ کار خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز و در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان دانشگاه کردستان معرفی کرد.
این دانشگاه هم اکنون دارای بیش از ۱۷۰ رشته شامل ۵۱ رشته کارشناسی، ۹۱ رشته کارشناسی ارشد و ۲۹ رشته دکتری است و در هفت دانشکده با بیش از ۳۰۰ عضو هیئت علمی به بیش از ۱۰ هزار دانشجو خدمات تحصیلی ارایه می کند.
علوم انسانی و اجتماعی، ادبیات و زبان های خارجی، مهندسی،هنر و معماری، علوم پایه و منابع طبیعی هفت دانشکده این دانشگاه است. 

انتهای پیام/

نـظـرات