کـد خبـر : 21260
تـاریخ انتـشـار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۳۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

ستاری:

صندوق موقوفات جایزه مصطفی فرهنگ جدیدی در وقف علمی پدید آورد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ایجاد صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی (ص) گفت: این امر فرهنگ جدیدی را در حوزه وقف علمی پدید آورد.

صندوق موقوفات جایزه مصطفی فرهنگ جدیدی در وقف علمی پدید آورد

به گزارش خبرگزاری ایونا، سورنا ستاری روز دوشنبه در مجمع سالانه صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی (ص) با اشاره به سرمایه صندوق اظهار کرد: اوایل سال آینده دومین نشست کارگروه جایزه مصطفی (ص) را برگزار می کنیم.
وی با اشاره به مستقل بودن جایزه از منابع دولتی افزود: تاسیس صندوق موقوفات جایزه دو سال قبل اقدام بسیار درستی بود و با وجود نبود تبلیغات زیاد شرکت های مختلفی برای اهدای منابع یا واگذاری اعتبار به صندوق به شکل قرض الحسنه پیشقدم شدند.
ستاری خاطرنشان کرد: منابع صندوق به جایی رسیده که می تواند از دانشمندان بیشتری حمایت کند، همچنین هزینه های برگزاری جوایز دیگر مانند جایزه دانش آموزی نور را تقبل کند که در فاصله دوسال اهدای جایزه مصطفی برگزار می شوند.
وی با تاکید اهمیت فرهنگ وقف علمی افزود: صندوق موقوفات جایزه مصطفی (ص) باید افراد و شرکت های بیشتری را جذب کند تا با منابع بیشتر در خدمات علمی گام بردارد.
جایزه مصطفی (ص) به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه کرده اند و اثر زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.
این جایزه در دور اول به دو دانشمند مسلمان؛ خانم پروفسور جکی یینگ از سنگاپور و عمریاغی شیمیدان برجسته اردنی تعلق گرفت.
امسال این جایزه به دو دانشمند جهان اسلام یعنی پروفسور سامی ارول گل نبی در رشته رایانه، الکترونیک و ریاضی دان کاربردی اهل ترکیه و محمدامین شکراللهی دانشمند علوم رایانه و ارتباطات‌ ایرانی ساکن سوئیس اهدا شد.

انتهای پیام/

نـظـرات