کـد خبـر : 21248
تـاریخ انتـشـار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۱۱ ب.ظ
نسـخه چاپـی

اعلام جرئیات آیین‌نامه جدید حمایت از مقالات فناوری نانو

ستاد توسعه نانو با انتشار اسامی ۹۰۰ نشریه علمی اعلام کرد از ابتدای سال ۱۳۹۷ طبق آیین‌نامه جدید “حمایت از مقالات علمی” صرفا از مقالات منتشرشده در این فهرست حمایت خواهد کرد.

اعلام جرئیات آیین‌نامه جدید حمایت از مقالات فناوری نانو

به گزارش خبرگزاری ایونا، ستاد توسعه فناوری نانو در راستای تحقق سیاست “حمایت از فناوری نانو با رویکردهای جدید”، آیین‌نامه جدیدی به منظور حمایت از مقالات فناوری نانو را تدوین کرده است. طبق این آیین‌نامه، نشریات علمی بر اساس شاخص‌های کیفی شامل ضریب تاثیر (Impact Factor) و ضریب ایگن (Eigen Factor) (شاخص برای میزان نفوذ و اعتبار کلی یک نشریه) در چهار گروه دسته‌بندی شده‌اند.

 

مبلغ حمایت از هر مقاله فناوری نانو که در این نشریات منتشر شود، بر اساس سطح کیفی نشریه، بین ۱۵ تا ۴۰۰ میلیون ریال خواهد بود. به این صورت که مقالات منتشر شده در نشریات سطح «الف» مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال، نشریات سطح «ب» مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال، نشریات سطح «ج» مبلغ ۴۰ میلیون ریال و نشریات سطح «د» مبلغ ۱۵ میلیون ریال حمایت دریافت خواهند کرد.

سطح کیفی نشریه مبلغ  حمایت به میلیون ریال
سطح “الف” ۴۰۰
سطح “ب” ۱۰۰
سطح “ج” ۴۰
سطح “د” ۱۵

 

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو همچنین با اعلام اسامی حدود ۹۰۰ نشریه علمی باکیفیت، از ابتدای سال ۱۳۹۷ طبق آیین‌نامه جدید، صرفا از مقالات منتشرشده در این فهرست حمایت خواهد کرد.

 

این آیین‌نامه از ابتدای سال ۱۳۹۷ اجرا خواهد شد و مقالاتی که تا پایان سال ۱۳۹۶ در سامانه حمایت‌های تشویقی ستاد فناوری نانو ثبت شوند، مطابق آیین‌نامه گذشته مورد داوری و حمایت قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/

بـرچـسـب ها

نـظـرات