کـد خبـر : 21231
تـاریخ انتـشـار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۵۴ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی:

جایزه ویژه اخلاق و تربیت به برگزیده جشنواره فارابی اعطا می شود

رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی از اعطای یک جایزه ویژه اخلاق و تربیت به برگزیده دهمین جشنواره بین المللی فارابی خبر داد.

جایزه ویژه اخلاق و تربیت به برگزیده جشنواره فارابی اعطا می شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، حسین میرزایی روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه این جایزه از سوی ایسسکو و یونسکو تامین خواهد شد، افزود: در دوره دهم جشنواره فارابی همچنین یک جایزه ویژه به عنوان مطالعه میان رشته ای به برگزیده برتر از سوی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی اعطا خواهد شد.
وی گفت: جشنواره بین المللی فارابی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با مشارکت مراکز معتبر داخلی و خارجی از جمله یونسکو و آیسسکو و بنیاد ملی نخبگان هم ساله در زمستان برگزار می شود.
میرزایی با بیان اینکه دوره نهم این جشنواره روز ۲۴ دی ماه و با حضور رییس جمهوری و با تجلیل از ۴۱ شخصیت برجسته علمی داخلی و خارجی در سالن سران اجلاس برگزار شد، افزود: جشنواره دهم برای انتخاب آثار برترین نخبگان علوم انسانی و اسلامی برگزار خواهد شد.
میرزایی گفت: در بهمن ماه جلسه شورای سیاستگذاری با حضور دبیر جشنواره برگزار و مقرر شد در دوره دهم جشنواره دو گروه نسبت به دوره گذشته به این دوره افزوده شوند.
رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی ادامه داد: در این دوره ۱۴ گروه داخلی و یک گروه در بخش خارجی و بین الملل آثار خود را ارائه خواهند کرد.
وی گفت: گروه تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی گروه نخست این دوره هستند و حقوق، زبان، ادبیات و زبان شناسی، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، اقتصاد، مدیریت، حسابداری و علوم مالی، علوم تربیتی و روانشناسی و علوم ورزشی، علوم سیاسی روابط بین المللی و مطالعات منطقه ای فقه و اصول فلسفه، منطق و کلام، فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری، مطالعات هنر و زیبایی شناسی، علوم قرآنی و حدیث، اخلاق ادیان و عرفان مطالعات انقلاب اسلامی وامام خمینی و در بخش خارجی و بین المللی ایران شناسی و اسلام شناسی دیگر گروه ها هستند که شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا پایان اردیبهشت سال ۹۷ به این دبیرخانه ارسال کنند.
وی گفت: سایت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین جشنواره بین المللی فارابی آماده دریافت آثار شرکت کنندگان به صورت دیجیتال است و تلاش خواهد شد دی سال آینده با حضور مقامات کشوری و مهمانان داخلی و خارجی، برگزیدگان دهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی معرفی و تجلیل شوند.

انتهای پیام/

نـظـرات