کـد خبـر : 21228
تـاریخ انتـشـار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۴۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

فرهاد رهبر:

ایجاد سیستم چابک و مقتدر از راهبردهای جدی دانشگاه آزاد است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد سیستم سبک، چابک و مقتدر را راهبرد جدید این دانشگاه دانست و از کاهش تعداد پست‌های سازمان مرکزی دانشگاه از ۷۵ به ۳۵ پست در همین راستا خبر داد.

ایجاد سیستم چابک و مقتدر از راهبردهای جدی دانشگاه آزاد است

به گزارش خبرگزاری ایونا، از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه تاکید کرد: کاهش گروه‌های آموزشی و دانشکده‌­ها باید مدنظر قرار بگیرد، واحد علوم و تحقیقات در گذشته بیش از ۱۹۰ گروه آموزشی داشته ولی با اجرایی شدن راهبردهای جدید، اکنون حدود ۹۰ گروه آموزشی دارد.
وی اشتغال را از مشکلات مهم کشور خواند و ادامه داد: تولید ثروت، رفع فقر و بیکاری مهمترین وظیفه دانشگاه است و دانشگاه در اقتصاد مقاومتی باید با تولید ثروت از طریق فناوری و تولید علم فعالیت کند.
رهبر بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در اقتصاد مقاومتی نقش مهمی ایفا کند، چرا که شبکه گسترده‌ای در کشور دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نقش سازمان سما را در حرفه‌آموزی بسیار تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: سما با توجه به پتانسیل مناطق در جهت حرفه آموزی، مهارت آفرینی و ایجاد توانایی به منظور کارآفرینی و درآمدزایی فعالیت کند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به مدارس سما، گفت: سما و دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه هستند، لذا رئیس استان و رئیس واحد هر شهر نظارت بر مدارس سما را نیز عهده دار است.
رهبر با بیان اینکه موج دوم جمعیت به مدارس سما رسیده است، خاطرنشان کرد: مدارس سما می‌توانند با ارائه کیفیت بالا بخش عمده‌ای از جمعیت را جذب کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر حفظ استقلال و همکاری مراکز سما با یکدیگر تاکید کرد و افزود: مراکز سما با استفاده از امکانات و آزمایشگاه‌های دانشگاه ضمن ارتقای کیفیت، هزینه‌ها را کاهش دهند.

انتهای پیام/

نـظـرات