کـد خبـر : 21199
تـاریخ انتـشـار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۵۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رییس دانشگاه فردوسی مطرح کرد؛

اختصاص بخشی از بودجه پژوهش سال آینده به دانشجویان

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در بودجه پژوهش سال آینده سهمی برای دانشجویان درنظر گرفته شده است و اساتید در پروژه‌ها با دانشجویان کار می‌کنند.

اختصاص بخشی از بودجه پژوهش سال آینده به دانشجویان

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر محمد کافی شامگاه گذشته در هشتمین جشنواره حرکت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: درصورت تصویب و ابلاغ این بودجه با دبیرخانه انجمن‌های علمی برای تصمیم‌گیری درمورد نحوه خرج این بودجه گفت‌وگو خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه پویایی، امید و نشاط توسط دانشجویان و انجمن‌های علمی در سطح دانشگاه ترویج می‌شود، عنوان کرد: دانشگاه فردوسی دارای سند راهبری است که در آن چشم‌انداز و ماموریت دانشگاه مشخص شده و ۱۲ هدف کلان دارد؛ هر هدفی که بررسی کرده‌ایم، انجمن‌های علمی در رسیدن به آن نقش داشته‌اند.

 

کافی ادامه داد: اولین هدف، جذب دانشجوی نخبه است که از راه افزایش شهرت و اعتبار به‌دست می‌آید و در این راه انجمن‌های علمی با شرکت در جشنواره‌ها و عرصه‌های مختلف به خوبی می‌توانند تاثیرگذار باشند. هدف دوم ارتباط با کسب‌وکار و صنعت است که از طریق انجمن‌های علمی پیگیری می‌شود.

 

رییس دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: برخی اهداف کلان مانند دانشگاه سبز و توجه به محیط زیست ممکن است مستقیما با انجمن‌های علمی در ارتباط نباشند، اما آن‌ها می‌توانند پیشگام این مسائل باشند.

 

وی درخصوص چالش اصلی پیش‌ روی انجمن‌های علمی گفت: توانمندسازی دانشجویان مهم‌ترین چالش پیش‌ روی انجمن‌های علمی است، زیرا اکنون مهارت است که کاربرد دارد و دیگر مدرک به تنهایی کارساز نیست.

 

کافی، تمرین کار گروهی را از دیگر مزیت‌های انجمن‌های علمی دانست و افزود: اکنون حتی ساده‌ترین پروژه‌ها هم به تنهایی انجام نمی‌گیرد و حتما باید از تخصص‌های مختلف در آن حضور داشته باشند. تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد ارتباط با صنعت و کسب‌وکار همراه با استادان می‌تواند صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

نـظـرات