کـد خبـر : 21040
تـاریخ انتـشـار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۳۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

دکتر طباطباییان رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری گفت:

تعامل سربازان با بخش خصوصی افزایش می یابد

رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری در باره طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه گفت : قرار است به دنبال توسعه زیرساخت‌های آموزشی برویم که در آن طرح توسعه زیرساخت های مهارتی، حرکتی از بخش خصوصی به سمت بازار مد نظر است

تعامل سربازان با بخش خصوصی افزایش می یابد

به گزارش خبرگزاری ایونا،نشست خبری بررسی وضعیت اقتصادی- اشتغالی سربازان وظیفه عمومی برگزار شد.
در حین برگزاری نشست، دکتر طباطباییان رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری گفت: بحث استخراج نیازهای حوزه ICT از دیگر نیازها متفاوت است چون روند فناوری در این حوزه گسترده است.
او افزود: پیشنهاد ما این است که از طریق تفاهم با نهادهای صنفی خود، ساز و کاری در نظر بگیریم که در یک چشم انداز، نیازهای سالهای آینده سازمان ها استخراج شود که فایده اول آن استخراج نیازهای بخش خصوصی است و در مرحله بعدی تعامل و همکاری با بخش خصوصی در نظر گرفته شود تا سربازان با همکاری بیشتر وارد اشتغال شوند.
طباطبائیان ادامه داد: ظرفیت دیگری در این طرح وجود دارد که قرار است به دنبال توسعه زیرساخت‌های آموزشی برویم که در آن طرح توسعه زیرساخت های مهارتی، حرکتی از بخش خصوصی به سمت بازار است و بخش خصوصی نیازهای خود را اعلام می کند و مانیروهای متخصص را تربیت می‌کنیم.
رئیس پژوهشکده مطالعات و فناوری تصریح کرد: از ۱۲ شرکتی که در مرحله اول اعلام آمادگی کردند ۸ شرکت پای کار آمدند و استان های مختلف نیاز خود را اعلام کردند وزارت ارتباطات هزینه آموزش متخصص نیازهای استانی را متقبل می شود.
او خاطر نشان کرد: در این طرح با پارک علم و فناوری کردستان توافق کردیم هزینه اشتغالزایی نیازهای این استان را پرداخت کنیم و در تفاهم‌نامه‌ای که تنظیم شده است کمیته راهبری در نظر گرفتیم هم چنین همکاری دیگری با وزارت علوم مدنظر است که این تفاهم نامه فردا امضا خواهد شد.

انتهای پیام/

نـظـرات