کـد خبـر : 20908
تـاریخ انتـشـار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۳۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در بیست و هشتمین نشست روسای پارک‌های فناوری مطرح شد؛

ضرورت حفظ ارتباط پارک‌ها با دانشگاه‌ها و نهادهای استانی برای توسعه فناوری‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که دانشگاه‌ها باید حمایت استان‌ها را به سمت فعالیت‌های پارک هدایت کنند،‌ گفت: علاوه بر آن پارک‌ها باید در جهت حفظ ارتباط با دانشگاه‌ها اقدام کنند.

ضرورت حفظ ارتباط پارک‌ها با دانشگاه‌ها و نهادهای استانی برای توسعه فناوری‌ها

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر منصور غلامی امروز در بیست و هشتمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی پارک‌ها بخش مهمی از ساختار آموزش عالی هستند، افزود: روز به روز جایگاه پارک‌های فناوری ارتقاء می‌یابد که بر این اساس انتظارات کشور بویژه جامعه علمی از پارک‌های علم‌وفناوری بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به حمایت‌های مناسب از پارک‌های علم و فناوری، خاطرنشان کرد: در حوزه پارک‌ها در دولت جدید، بخش مهمی از برنامه‌های وزارت علوم بر پارک‌های فناوری و مراکز رشد متمرکز شده است تا با توسعه فناوری‌ها در زمینه اشتغال تبدیل دانش به ثروت گام‌های موثری برداریم.

غلامی یکی از اصلی‌ترین مسیرهای رفع چالش بیکاری در کشور را توسعه پارک‌ها دانست و ادامه داد: از این رو انتظار ما این است که پارک‌ها نمود بیشتری در کنار دانشگاه‌ها در عرصه‌های ملی داشته باشند.

وزیر علوم با اشاره به ضرورت حمایت از ایده‌ها و توسعه فناوری، اضافه کرد: از این رو مدیران پارک‌ها باید تلاش گسترده‌تری بر تقویت مدیریت و برنامه‌ریزی پویا داشته باشند.

غلامی همچنین با بیان اینکه برخی از مدیران ممکن است از لحاظ تخصصی در رشته‌های مدیریت تحصیل نکرده باشند، ادامه داد: ولی باید از تجربیات یکدیگر بهره‌مند شوند و در این راستا لازم است که پارک‌ها با مجموعه‌های اجرایی منطقه‌ای و استانی تعامل داشته باشند تا بتوانند به هر شکلی حمایت‌های منطقه‌ای و استانی را به سمت فعالیت‌های پارک هدایت کنند.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعات اصلی دولت، اشتغال و توسعه فناوری است که در این زمینه فعالیت‌های پارک قابل مشاهده است، چرا که در دولت گزارش‌هایی ارائه می‌شود که می‌تواند نگاه دولت به مجموعه پارک‌ها نگاهی توأم با امیدواری باشد.

وزیر علوم همچنین با تاکید بر ضرورت تعامل میان دانشگاه‌ها با پارک‌های علم و فناوری اضافه کرد: به منظور تعامل میان این دو نهاد، ایجاد ارتباط بسیار ضروری است و این ارتباط بیشتر به نفع فعالیت‌های پارک خواهد شد. از این رو از مدیران خواسته می‌شود تا بر حفظ گسترش این ارتباط تلاش کنند.

انتهای پیام/

نـظـرات