کـد خبـر : 20869
تـاریخ انتـشـار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۳۶ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان:

کارگاه‎های اتومکانیک مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان تجهیز شدند/ بیش از ۱۷۰۰ مهارت‎آموخته اتومکانیک داریم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان از تجهیز کارگاه‎های اتومکانیک مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان خبر داد.

کارگاه‎های اتومکانیک مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان تجهیز شدند/ بیش از ۱۷۰۰ مهارت‎آموخته اتومکانیک داریم

به گزارش خبرگزاری ایونا، سید علیرضا حسینی‎طلب شامگاه یک‌شنبه در آئین تجهیز و به‎روزرسانی کارگاه‎های اتومکانیک مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای استان گلستان اظهار کرد: برای تجهیز و به‎روزرسانی کارگاه‎های اتومکانیک ۱۳ خودرو به استان گلستان اختصاص پیدا کرد، این خودروها صرفا آموزشی است و صفر کیلومتر هستند.

وی با تاکید بر اینکه این خودروها به هیچ‎وجه پلاک نخواهند شد، تصریح کرد: این خودروها از کارگاه‎‎های اتومکانیک خارج نمی‎شوند و به شهرستان‎های گرگان، گنبدکاووس، کلاله، مینودشت، کردکوی و علی‎آبادکتول اختصاص یافته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان با بیان اینکه در سال جاری یک‎هزار و ۷۸۶ مهارت آموخته اتومکانیک در مراکز ما تربیت شدند، افزود: این آمار نشان می‎دهد که افراد زیادی علاقمند به یادگیری در این حرفه هستند.

حسینی‎طلب بیان کرد: بسیاری از خودروهای بازار از همین تکنولوژی استفاده شده و کارآموزان باید بتوانند پاسخگوی نیازهای جامعه باشند لذا آموزش‎های مهارتی باید به این سمت سوق داده شود.

وی گفت: آخرین باری که خودرو برای کارگاه‎های اتومکانیک مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای استان گلستان خریداری شده مربوط به سال ۱۳۸۸ بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در جلسه با استانداران و تاکید بر افزایش مهارت‎آموزی تصریح کرد: بسیار خوشحال هستیم که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توانستیم قدم کوچکی برای مردم برداریم.

حسینی‎طلب؛ ارزش ریالی خودرو‌هایی که از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای برای استان گلستان خریداری شده را بالغ بر ۶ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی با تاکید بر توانمندسازی نیروی انسانی به عنوان یکی از مولفه‌های مهم اشتغال ابراز کرد: نیروی کار باید ماهر باشد، بخشی از کار ما توانمندسازی افراد در کارگاه‎های اتومکانیک است، باید نسبت به همه حرفه‎ها در بحث توانمندسازی تلاش شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان گفت: بیکار کسی است که توانایی انجام کار را ندارد انسان‎های ماهر سعی می‎کنند شغلی به صورت خود اشتغالی برای خود انتخاب کنند.

حسینی‎طلب با بیان اینکه آموزش‎های مهارتی میان‎بری برای رسیدن به اشتغال است، افزود: در سال ۱۳۹۶ توانستیم ۲۸ هزار و ۶۵۷ نفر را آموزش دهیم که بالغ بر ۴ میلیون نفر ساعت عملکرد آموزشی در مراکز استان داشتیم این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل جهش خوبی داشته است.

وی میزان آموزش‌های مهارتی در سال ۱۳۹۵ را ۲۳ هزار نفر و چیزی بالغ بر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت عنوان کرد و گفت: ما کارآموزان را بعد از مهارت‌آموزی رها نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

نـظـرات