کـد خبـر : 20813
تـاریخ انتـشـار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۵۲ ق.ظ
نسـخه چاپـی

بوشهر؛

طرح امید اجتماعی در روستاهای استان اجرا شد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح امید اجتماعی در روستاهای استان بوشهر یک هزار ۷۰۰ تن از بانوان روستایی مهارت ‌آموزی شدند.

طرح امید اجتماعی در روستاهای استان اجرا شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، فاطمه دهقانی عصر امروز در مراسم افتتاح یک واحد مسکونی مددجویی و بازدید از طرح موفق اشتغال در روستای بادامزار شهرستان دشتی اظهار داشت: طی تفاهم نامه‌ای که با آموزش فنی و حرفه ای و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر انعقاد شد دوره های آموزشی لازم برای زنان سرپرست خانوار و روستایی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این دوره‌های آموزشی در راستای توانمند‌سازی زنان صورت می‌گیرد، افزود: در راستای اجرای طرح امید اجتماعی در روستاهای استان تاکنون یک‌هزار و ۷۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و روستایی استان بوشهر ضمن حرفه و مهارت‌آموزی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

دهقانی تصریح کرد: در همین راستا نیز دولت تدبیر و امید طرح‌های پشتیبان خوبی در راستای حمایت از دوره‌های آموزشی فنی و حرفهای آماده کرده است.

وی در خصوص طرح‌های اشتغال‌زا در سطح استان نیز گفت: در حال حاضر برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا از جمله فراگیر، مشاغل خانگی و غیره تسهیلات خوبی آماده پرداخت است که بانوان نیزمیتوانند با داشتن یک مهارت و بدون هیچ محدویتی از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰ درصد تسهیلات اشتغال‌زایی را بانوان دریافت کرده‌اند، بیان کرد: باید با توسعه مهارت آموزی و اتوانمندسازی بانوان در راستای توسعه اشتغال در روستاها گام برداریم.

انتهای پیام/

نـظـرات